По переведенню на альтернативні види палива Житомирщина посідає друге місце в державі.
Про це під час наради з питань готовності житлово-комунального господарства до початку опалювального сезону, що відбулася 13 жовтня в Житомирській облдержадміністрації, сказав губернатор Сергій Машковський.
Планується, що економія газу становитиме 4,4 млн. куб м на рік, або 26 млн. грн., - інформує прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.
Як повідомила заступник директора департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Тетяна Варема, райони області доповіли про технічну готовність всіх котелень до початку опалювального сезону.
З метою планової перевірки 29 вересня працівниками департаменту розпочато виїзд безпосередньо у райони та міста.
Станом на 13 жовтня перевірено котельні п’яти міст обласного підпорядкування і семи районів області – Андрушівського, Баранівського, Бердичівського, Брусилівського, Володарсько-Волинського, Житомирського та Ємільчинського. В усіх цих містах і районах підтверджено інформацію щодо технічної готовності котелень до опалювального сезону, на всі житлові будинки підписано паспорти.
За повідомленням Тетяни Вареми, на виконання доручення Уряду щодо зменшення споживання на 30% природного газу було складено перелік котелень, які переводяться на альтернативні види палива. Їх по області 76.
Додатково з урахуванням державної субвенції у сумі 14,6 млн. грн. в області буде введено в експлуатацію ще 18 котелень. Усі вони практично готові розпочати опалювальний сезон. Виняток становлять котельні Малина і Бердичева, де проведено підготовчі роботи, але немає висновків експертної комісії, які мають надійти найближчим часом.
Введення в експлуатацію тут заплановано на кінець року.