Мінна безпека, патрулювання, тактична медицина, ведення бою відповідно до місцевості – таким напрямкам підготовки на Житомирському полігоні військовослужбовців навчають британські колеги. Переконатися, наскільки успішно проходять навчання, на полігон прилетів Держсекретар з питань оборони Великої Британії.
Українські інструктори,які вже пройшли двотижневий курс навчань, на практиці демонструють засвоєне. За легендою група, яка проводить розвідувальне патрулювання, потрапляє у засідку. Відповідаючи на вогонь з боку ворога, бійці надають допомогу поранених та проводять евакуацію.
«Британська сторона навчає військовослужбовців, мобілізованих 6-ї хвилі мобілізації тактиці дій в місті, порядок дій військовослужбовця на полі бою, мінна безпека, безпосередньо надання першої медичної допомоги, а також евакуація військовослужбовців з поля бою. Підготовка проходить на високому рівні», - каже начальник 199-го навчального центру В’ячеслав Щербина.
«Доки Мінські домовленості не будуть забезпечені, до того часу Велика Британія буде продовжувати надавати підтримку і допомогу Україні. Програма підготовки, яка наразі проводиться за участі інструкторів від збройних сил Великобританії, передбачає каскадну підготовку: ми готуємо інструкторів, які у подальшому забезпечуватимуть підготовку інших військовослужбовців збройних сил України», - зазначив Державний секретар з питань оборони Великої Британії Майкл Феллон.
Олександр Затилюк за плечима має 15 років служби в армії і 8 місяців – у зоні АТО, але і зараз знаходить, чому повчитися у британських колег.
«Медицина, надання допомоги на полі бою, деякі тактичні моменти, а решта у нас – рік війни, тому в основному вони у нас досвід переймають, тому що з Росією НАТО ніколи не воювала, їм цікавий і наш досвід», - каже інструктор спеціальної фізичної підготовки 199-го навчального центру.
Нині на Житомирському полігоні працює 40 британських військових. Триста мобілізованих бійців щоденно вивчають новий напрямок підготовки. 10-денний курс включає знання, найбільш необхідні у
«Ми дуже багато навчилися в українських військових. Ми ділимося тим досвідом, який британські солдати отримали в Афганістані і в Іраку, а крім того ми так само отримуємо досвід від українських колег, який вони отримали у зоні АТО. Ми поєднали ці знання, щоб розробити курс, який допоможе їм у зоні АТО», - говорить британський інструктор Боб Камер.
До березня 2016 року британці планують провести ще 7 подібних курсів для бійців по всій Україні, участь у них візьмуть ще 2000 українських військових.