Впродовж 2014 року на вулично-дорожній мережі області зареєстровано 838 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 185 людей та 1020 отримали тілесні ушкодження. У порівнянні із 2013 роком кількість дорожньо-транспортних пригод збільшилася на 16,2%.
Така інформація міститься у розпорядженні губернатора щодо стану безпеки дорожнього руху у 2014 році, яке опубліковане на сайті Житомирської облдержадміністрації.
«Серед основних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод можна зазначити: перевищення водіями безпечної швидкості руху - 288 випадків дорожньо-транспортних пригод, порушення Правил дорожнього руху пішоходами – 109, керування у нетверезому стані – 107 та порушення Правил маневрування – 97. Минулого року було скоєно такі дорожньо-транспортні пригоди: наїзд на пішохода - 263 випадки, зіткнення – 251 та наїзд на перешкоду – 113», - зазначається у документі.
За наявні недоліки до адміністративної відповідальності притягнуто 116 посадових осіб, у тому числі за випуск на лінію технічно несправних транспортних засобів – 61, невиконання приписів ДАІ – 49. За виявленими недоліками керівникам пасажирських підприємств, приватним підприємцям надіслано 228 приписів, 89 інформацій надіслано до вищих інстанцій.
«За результатами перевірок перевізників, які працюють на маршрутах загального користування, управлінням ДАІ УМВС України у Житомирській області до управління Укртрансінспекції в області надіслано 12 подань з пропозицією про анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень автомобільним транспортом загального користування», - зазначається у розпорядженні.
Також Державтоінспекція інформує, що з метою забезпечення безпечної поведінки громадян на дорозі, запобігання дорожньо-транспортному травматизму її працівниками організовано та проведено 2443 лекції та бесіди серед дорослого населення і дітей, якими охоплено 135916 чоловік. Протягом 2014 року на шпальтах періодичних видань опубліковано 527 матеріалів, підготовлено 452 передачі для радіо, 219 сюжетів для телебачення.
Контроль за дотриманням законодавства у сфері автобусних перевезень здійснюється облдержадміністрацією спільно із обласним управлінням ДАІ, управлінням Укртрансінспекції, фіскальною службою, а також за участю інспекції з питань захисту прав споживачів.