У страха великі очі, а все невідоме і незрозуміле здається нам надскладним і важким для охоплення. Проте, єдиний вихід, в даному випадку, зробити перший крок у незвідане та спробувати розібратися у суті питання. Минулих вихідних більше 60 житомирських програмістів зібралися на заході Tech Days, організованому компанією QAP, щоб розібратися у досі невідомих для них темах Docker контейнеризації, принципах реактивного програмування, Google Protobuf та Neo4J. Якщо у Вас склався стереотип, що розробники - це заучки і тихі інтроверти, то Вам варто переглянути власне бачення, тому що саме ці люди завжди готові пізнавати нове і безстрашно рухатися вперед до підкорення інноваційних вершин.
Давайте з Вами підтримаємо ентузіазм та невпинну ініціативність наших розробників та дещо привідкриємо завісу того «темного лісу», яким більшість вважає програмування і розглянемо один із нових підходів Neo4j, що, слухачі Tech Days назвали однією з найцікавіших лекцій заходу. Отже, графові бази Neo4j вирішують проблему, коли наші дані віддаленні один від одного на два або більше рівнів. Це легко зрозуміти на прикладі соціальних мереж. Наприклад, коли ми хочемо подивитися друзів друзів. Гарний приклад був наведений на відомому ресурсі Habrahabr.ru: припустимо, нам потрібно дізнатися імена акторів, що грали в спільних фільмах з акторами, які грали у фільмі з Кевіном Беконом…На перший погляд, звучить досить складно, проте ця задача досить реальна і нижче представлене її вирішення за допомогою вузлів і відношень Neo4j. Кожен актор і фільм – це «вузли», а ролі - «відношення», що йдуть від акторів до фільмів, в яких вони грали.
Кодування, як мистецтво
Вище ми навели приклад простих взаємозв’язків, давайте переглянемо, як виглядають в Neo4J контакти LinkedIn.
Ось так в Neo4J виглядає Facebook сторінка:
Один із західних розробників зобразив у взаємозв’язках Neo4j комунікації між політичними партіями:
Питань від учасників заходу було багато і лектори, провідні розробники компанії QAP, активно долучалися до обговорення.
Роман Василенко, технічний директор, головний архітектор компанії «QAP»:
«Ми завжди раді спілкуванню з талановитою молоддю, готові ділитися з ними власним практичним досвідом, експертизою та дізнаватися про їхні ідеї, бачення на сучасні підходи розробки. Наша країна має одні з найкращих TECH талантів у світі, без перебільшення, тому одна із наших пріоритетних задач – розвивати здібності української молоді та створювати комфортні умови для їх праці та професійного зростання».
Долучитися до обговорення TECH новинок та дізнатися про нові зустрічі житомирських розробників Ви можете на сторінці Geek Space у мережі Facebook. Якщо ж Ви ще не поповнили лави TECH гуру, проте прагнете долучитися до ІТ сфери і робите перші кроки в даному напрямку – приєднуйтесь до студентів QAP IT Академії та вивчайте новітні підходи розробки та створення digital продуктів.
До нових цікавих зустрічей у грудні!