Голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Андрійчук, виступаючи 30 листопада 2006 року на позачерговій сесії обласної ради з доповіддю про виконання облдержадміністрацією делегованих повноважень, дав детальну характеристику стану справ у промисловості регіону.
За словами Ю. Андрійчука, вжиті ОДА заходи дозволили призупинити негативну динаміку розвитку галузі.
Покращилися показники виробництва у добувній, легкій, хімічній промисловості. Позитивно спрацювали 12 галузей із 13 основних.
Найкращі умови для зростання виробництва були забезпечені на підприємствах оброблення металів, виробництва деревини та виробів з неї, целюлозно-паперової промисловості, де одержано найбільший приріст в межах 35-17%
Краще минулорічного почали працювати хлібопекарська, спиртова, лікеро-горілчана, рибна галузі. Цукровими заводами на сьогоднішній день вироблено 73 тис. тонн цукру, що на 6 тис. тонн більше ніж на цю дату торік. Очікується отримання біля 95 тис. тонн цієї продукції, або на 25 тис. тонн більше 2005 року.
У третьому кварталі в галузі уповільнилось зростання заборгованості із заробітної плати. Понад десять промислових підприємств, які на початок року і впродовж року мали заборгованість, за останні два місяці її ліквідували повністю. Зменшилась заборгованість на підприємствах – банкрутах на 3,8 млн. грн. (40%), а на тих, які припинили виробничу діяльність, - у 2,7 рази. В цьому списку є і найбільш проблемні – ВАТ „Льонотекс” та завод хімічного волокна.
За 10 місяців у промисловості одержано позитивний фінансовий результат. На 6,1% зросла частка прибуткових підприємств, і сьогодні їх уже майже 58%. Сума одержаного ними прибутку збільшилась проти минулорічного періоду на 59% і склала 348 млн.грн.
Заробітна плата у галузі підвищилась на 29% і досягла 970 грн. Продуктивність праці зросла майже на 9 відсотків.