Політика

Ірина Синявська: «Недолугі чиновники повинні залишити посаду, а не заробляти пенсію за кошти людей»

6 October 2010, 10:46

Колишній губернатор та голова Житомирської обласної ради Ірина Синявська  й надалі залишається в центрі громадського і політичного життя області. Протягом двох років вона керувала громадським об’єднанням «Житомирська ініціатива», а зараз бере активну участь у виборах до місцевих рад.

- Ірино Максимівно, це правда, що ви стали кандидатом в депутати до Житомирської обласної ради від Християнсько-Демократичного Союзу?

- Так, я вже зареєстрована як кандидат у депутати до Житомирської обласної ради.

- Ви давно співпрацюєте з Християнсько-Демократичним Союзом?

- З 2006 року. Партія Християнсько-Демократичний Союз – це та політична сила, з якою ми свого часу утворили фракцію в Житомирській облраді. З нею разом протягом двох років боролися проти її рейдерського захоплення. ХДС толерантно, дотримуючись усіх християнсько-демократичних цінностей, підтримав нас на хвилі цієї дуже непростої боротьби.

Нещодавно ХДС оголосив курс на оновлення, відмовився від «вождистського» принципу керування партією, запровадивши колегіальне управління. Я розділяю принципи, оголошені партією на останньому з’їзді: об’єднання країни на основі універсальних цінностей християнства.

- Які завдання ставить перед собою ваша політична сила? Що нового запропонуєте жителям міста й області?

- Головним завданням для представників Християнсько-Демократичного Союзу є створення місцевого самоврядування без політики. У діяльності місцевої влади не повинно бути політики – вона повинна працювати виключно в інтересах громади. Саме політиканство, а не реальні дії на користь житомирян перетворило нашу обласну раду у безвольне зібрання. Без згоди громади та всебічного обговорення у людей відбиралися ліси, надра, ставки, утворювалися «липові» садово-городні товариства та мисливські угіддя. Мешканцям області у відстоюванні своїх прав доводилось звертатися за допомогою до громадських організацій, а не до депутатів, які повинні представляти інтереси громад. 

- Громада повинна контролювати представників влади?

- Так. У списках кандидатів мають бути ті, хто представляє громаду і здатен сміливо розмовляти з владою. На жаль, сьогодні виборців орієнтують на обрання високих посадовців з обласної чи районної адміністрації. Хто ж в такому випадку буде контролювати їхні дії?

Влада повинна вирішувати проблеми людей і пам’ятати, на чиї кошти вона існує. Саме громадяни є роботодавцями влади. Недолугий чиновник повинен залишити посаду, а не заробляти пенсію за кошти людей.

- Наскільки плідною була ваша громадська робота у «Житомирській ініціативі» протягом останніх двох років?

- За цей час до приймалень об’єднання звернулися  сотні людей. Найпоширеніші проблеми, які довелося вирішувати нашій команді – це земельні й житлові питання. Крім того, безліч питань було пов’язано з комунальними негараздами, прибиранням і освітленням вулиць, оформленням різноманітних документів і судових позовів.

Наразі юристи  «Житомирської ініціативи» завершують роботу по зверненнях громадян в судах, доводять до позитивного вирішення листування з органами влади.

Прес-служба ХДС

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі