Порушень спостерігачами «Громадської мережі ОПОРА» зафіксовано багато. Наприклад, начальник управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації Олександр Толстанов (кандидат у депутати до Житомирської обласної ради від Партії регіонів) спонукає головних лікарів їздити у села й агітувати голосувати за нього, в тому числі й пропонуючи людям приїхати в обласний центр на безкоштовне «оздоровлення». Зокрема нарада, на якій обговорювались деталі цієї агіткампанії, проводилась у робочий час.
Директор Житомирського училища культури і мистецтв ім. І.Огієнка Микола Покропивний (кандидат у депутати до міської ради) в робочий час зі своїми студентами організовує концертні виступи, які носять агітаційний характер, в інших державних закладах: Житомирському технологічному коледжі та у Житомирському вищому професійно-технічному училищі інвалідів.
Є порушення і в «Сильній Україні»…
26 жовтня в прямому ефірі ТРК «Союз-ТВ»спостерігач від «Громадської мережі ОПОРА» розповів про порушення у виборчому процесі на Житомирщині. Так, кандидат у депутати до міської ради від «Сильної України» Олексій Василевич розповсюдив інформацію, що є недостовірною у частині біографічних відомостей, зокрема щодо фахової підготовки в аспірантурі.
Кандидат у депутати до міської ради запевнив виборця, що закінчив аспірантуру, однак за достовірними джерелами він там тільки навчався, отримував стипендію і матеріальну допомогу.
Це свідчить про порушення закону України «Про місцеві вибори» статті 56, частини 8, у якій забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, місцеву організацію партії (блок) - суб'єкта виборчого процесу.
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=6&nreg=1667-15
ДОВІДКА
«Громадянська мережа ОПОРА» – неурядова, позапартійна і фінансово-незалежна мережа громадських активістів, яка має значний досвід спостереження за виборчими кампаніями.
Протягом п’ятдесяти днів спостерігачі «Опори» слідкують за демократичністю, законністю та прозорістю виборчого процесу в усіх регіонах країни, в тому числі й на Житомирщині. Спостереження проводять довготермінові спостерігачі, а також короткотермінові спостерігачі, які працюватимуть безпосередньо у день виборів.
Окрім загального процесу спостереження за проведенням виборчої кампанії, активісти «Опори» аналізують виборчі програми та обіцянки кандидатів, а згодом інформують суспільство про їх виконання.
Координатор ГМ ОПОРА в Житомирський області Володимир Піньковський