Власне на такі роздуми підштовхують судові позови обласної організації цієї політичної сили до Романівської та Овруцької районних виборчих комісій. Формальною причиною для їх появи послужили неточності в протоколах дільничних комісій, якими оперували представники вказаної партії. У такому випадку, куди простіше та прагматичніше було уточнити їх безпосередньо у членів цих дільничних чи районних виборчих комісій. Зрештою, можна було їх звірити із протоколами дільничних виборчих комісій, отриманих представниками інших політичних сил. Саме так поступили партійці Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу». І всюди, куди ми зверталися, отримали дані, які підтверджують цифри, зафіксовані у протоколах районних виборчих комісій.
У цій ситуації подив також викликають рішення суддів Житомирського окружного адміністративного суду. Зокрема, ми не розуміємо, чому про такі позови не було поінформовано Житомирську обласну організацію Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу», у якої позивач намагався зняти 228 голосів (107 у Романівському та 121 у Овруцькому районі). Нас хвилює поведінка районних виборчих комісій, представники яких у суді не з’явилися, хоч і зазначили у письмових заявах, що позивні вимоги не визнають. Ми також хочемо знати, на підставі яких протоколів дільничних виборчих комісій суд скасував рішення (протоколи) Романівської та Овруцької виборчих комісій про встановлення підсумків голосування в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Житомирської обласної ради – тих, що зберігаються у дільничних, районних, обласній виборчих комісіях (пронумерованих) чи якихось інших?
У будь-якому випадку, 11 листопада Романівська та Овруцька районні виборчі комісії на виконання рішень Житомирського окружного адміністративного суду відповідно від 8 та 9 листопада поточного року склали нові протоколи із позначкою «Уточнений» на підставі пронумерованих протоколів дільничних виборчих комісій, підтвердивши тим самим раніше оприлюднену кількість голосів виборців, відданих за Всеукраїнську Чорнобильську Народну Партію «За добробут та соціальний захист народу».
Те, який шлях обрали представники партії С.Тигипка, на нашу думку, найперше свідчить про її слабкість, закономірність низьких результатів виборів цієї політичної сили у Житомирській області. А спосіб, у який Всеукраїнську Чорнобильську Народну Партію «За добробут та соціальний захист народу» намагалися позбавити голосів виборців за кандидатів у депутати Житомирської обласної ради, а відтак і п’ятого депутатського мандата цієї ради, нічого іншого, як співчуття до позивачів, не викликає.
Прес-служба Житомирської обласної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу»