Політика

У діалозі підприємців і влади намітився перелом. Схоже, відкритий

30 November 2010, 17:28

«Фронт Змін» вважає, що під час відвідання Майдану влада продемонструвала, що навіть усвідомлює, скількох людей вона поставила на межу виживання своїм новим Податковим кодексом.

Відвідання президентом Віктором Януковичем і прем'єром Миколою Азаровим збуреного Майдану, здавалося б, сприяло налагодженню діалогу між владою і підприємцями, які протестують проти Податкового кодексу. Під час цих відвідин Віктор Янукович запевнив підприємців, що спиратиметься на державні інтереси, коли вирішуватиме, чи накладати на кодекс вето. А прем'єр Микола Азаров, якого вважають одним із головних ідеологів кодексу, відразу ж почав нарікати, що «розробники провели недостатньо консультацій в тій сфері, яка працює на спрощеній системі, й це викликало невдоволення».

На відміну від президента і прем'єра, віце-прем'єр Сергій Тігіпко в інтерв'ю телеканалу «1 +1» заявив, що влада не повинна йти на компроміси з підприємцями і відміняти внесені нею зміни до спрощеної системи оподаткування, адже постраждають від нового кодексу тільки торговці контрабандою і учасники схем відмивання грошей.

Зовсім інакше оцінюють справедливість вимог підприємців, які вийшли на Майдан, у «Фронті Змін».

«Податки мають збирати, щоб забезпечити гідну пенсію, соціальні виплати, доступне житло, безкоштовну медицину, відсутність корупції, доступність освіти, сприятливі умови для бізнесу. І влада це дуже часто обіцяє під час виборів. Але на практиці левова частка бюджету країни йде на утримання чиновників: Адміністрації президента, парламенту і уряду, видатки на які тільки за цей рік збільшилися в середньому на 20%», - заявив Арсеній Яценюк у ході засідання Уряду Змін на тему «На що влада витрачає наші податки?»

За підрахунками Уряду Змін, вартість об'єктів інфраструктури Євро-2012 утричі вища, ніж було витрачено на аналогічне будівництво в інших країнах. 84,4 кілометри автодороги Львів-Краковець обійшлися державі в 3,4 мільярди гривень. Якщо орієнтуватися на цю цифру, будівництво одного кілометра дороги коштує в Україні 40 мільйонів гривень, тобто приблизно 5 мільйонів доларів. У той же час в Європі один кілометр дороги коштує значно менше - 1 мільйон доларів. «Напевно, це тому, що дороги в Україні набагато кращі за європейські - з золотими обідками, - іронізує Арсеній Яценюк. - Але ці золоті обідки - лише для обраних».

Вартість одного кілометра залізниці між містом Бориспіль та аеропортом шокує аналітиків партії ще більше - вона становить ні багато ні мало 150 мільйонів доларів! За ці гроші всю семикілометрову гілку від Борисполя до аеропорту можна було вкласти найдорожчими у світі авто - «Майбахами», які так любить наша влада, сказав лідер партії «Фронт Змін».

На думку Арсенія Яценюка, «податки в Україні збирають для того, щоб чиновники могли їздити на дорогих автомобілях, літати чартерними рейсами, жити на державних дачах, які потім вони ж і приватизують».

За результатами засідання Уряду Змін Арсеній Яценюк звернувся до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому він вимагає від глави держави накласти вето на Податковий кодекс. «Я закликаю президента Віктора Януковича повернути його до парламенту зі своїми зауваженнями. Кодекс має стимулювати створення нових робочих місць, полегшувати роботу інвесторам, спрощена система повинна бути збережена на 5 років, потрібно викорінити корупцію у податковій сфері. Нічого цього в нинішньому кодексі немає», - заявив Арсеній Яценюк.

Шукати додаткові кошти до бюджету необхідно насамперед за рахунок перекриття догляду українського капіталу в офшорні зони, де взагалі не платять ніяких податків, а не за рахунок працівників ринків, які нічого не просять у держави і самі заробляють собі на хліб, впевнені в партії «Фронт Змін».

Прес-служба "Фронту Змін"

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі