Політика

Чи правда, що Партія регіонів бореться з корупцією?

14 January 2011, 12:56

Незважаючи на те, що «регіонали» оголосили нещадну війну казнокрадству, вони дружно провалили законопроект лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка про декларування не лише доходів, а й витрат вищими державними чиновниками і членами їхніх сімей, а також - керівниками місцевого самоврядування.

Коли ЗМІ почали повідомляти про арешти та порушення кримінальних справ стосовно міністрів і їхніх заступників, склалося враження, що Партія регіонів вирішила подолати корупцію, що роз'їдає українську владу. Чи так це насправді? І чи є в Україні законодавчі гарантії того, що каратимуть за казнокрадство не лише політичних опонентів, а й чиновників із Партії регіонів, яка перемогла на виборах?

У середу, 12 січня, парламент розглядав закон, запропонований лідером партії «Фронт Змін» Арсенієм Яценюком. У разі його прийняття Радою вищі державні й місцеві чиновники були б зобов'язані декларувати не лише доходи, а й витрати, причому не тільки свої, а й членів сімей, близьких родичів. На Заході саме так - за витратами, які суттєво перевищують офіційні доходи, - відловлюють казнокрадів.

«Корупція стала елементом суспільної моралі й обов'язковою частиною влади. Хочеш отримати ліцензію - плати хабар», - заявив Арсеній Яценюк.

За законопроект проголосували 118 депутатів.

Народна партія Литвина не віддала за антикорупційний закон жодного голосу, фракція комуністів також - 0 голосів.

Зі 113 депутатів БЮТ закон підтримали 79. А з 71 депутата фракції НУНС - 36. Якщо так за закон про боротьбу з корупцією голосує опозиція, то що казати про Партію регіонів? З 180 її депутатів закон Яценюка підтримали лише двоє, правда, один з них - найбагатший український олігарх Ринат Ахметов.

Більш того, під диктовку Партії регіонів наприкінці минулого року Рада примудрилася скасувати все, що хоч якось регламентує боротьбу з хабарництвом. Просто «під ялинку» парламент швидко прийняв, а президент Віктор Янукович так само швидко підписав Закон «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції». І з 5 січня 2011 року широко розрекламований «антикорупційний пакет» нової влади вже не діє. Тобто кому сидіти, а кому виходити на свободу, вирішуватиме не закон, а президент Янукович - як і відбувається це нині на практиці.

Не підтриманий більшістю законопроект Яценюка - один із 21-го антикорупційного законопроекту, підготовленого лідером «Фронту Змін». Виступаючи в парламенті, Арсеній Яценюк підкреслив, що сьогодні день опозиції в Раді, коли вона може формувати порядок денний і пропонувати свої закони, фактично перетворився на фарс. І в таких умовах його можна просто скасувати, сказав лідер «Фронту Змін».

Він також вимагає закріпити права і гарантії опозиції в парламенті, внісши зміни до Регламенту Верховної Ради. «Адже влада просто вигнала опозицію з парламентського життя. Я підняв статистику роботи ВР за останній рік: із 500 проектів, внесених опозицією, прийнято тільки 13 - це лише 2%», - сказав Арсеній Яценюк. Для порівняння - коли він був спікером, із 300 внесених опозицією законопроектів було прийнято 50, а в опозиції були «регіонали». Так що закріплення прав опозиції в Регламенті буде корисно для самої Партії регіонів. Адже рано чи пізно вона знову опиниться в опозиції», - сказав Арсеній Яценюк.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі