Політика

Віктор Развадовський: «25-ті роковини аварії на ЧАЕС держава зустріне з боргом понад 2 млрд. грн. перед мешканцями Житомирської області та сумною реальністю»

19 March 2011, 12:28

На початку нашого спілкування ліквідатор аварії на ЧАЕС, керівник фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» в Житомирській обласній раді В.Развадовський все ж висловив сподівання, що, хоч би з огляду на останні події на японській АЕС «Фукусіма-1», українські можновладці нарешті переймуться проблемами потерпілих від аварії на ЧАЕС, зрозуміють, що лише ціною власного здоров’я, життя її ліквідаторів вдалося зменшити куди страшніші наслідки Чорнобильської техногенної катастрофи. Та вже після цього довелося вислухати чимало гіркого про сьогодення «чорнобильців». 

До публічного спілкування В.Развадовського спонукала письмова відповідь на звернення депутатів фракції ВЧНП «За добробут та соціальний захист народу» в обласній раді до органів влади з приводу неналежного фінансування гарантованих вітчизняним законодавством пільг ліквідаторам та потерпілим віл аварії на ЧАЕС. А вона засвідчила, що позитивних змін, на жаль, чекати не слід. Навіть, зважаючи на те, що це питання двічі було предметом розгляду у Конституційному Суді України, який вказав на незаконність обмеження пільг «чорнобильців», передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон). Відтак ми можемо стати свідками того, як і надалі, прикриваючись соціально-економічним становищем країни та можливостями доходної частини державного бюджету, держава намагатиметься наперекір згадуваним рішенням суду обмежити законами та підзаконними нормативно-правовими актами видатки на «чорнобильців».

Це означає, що замість санаторно-курортного лікування ці люди - у кращому випадку - зможуть розраховувати на компенсацію у сумі від 125 до 250 грн. за придбану на власні кошти путівку. До речі, у 2008-2010 роках навіть такий «мізер» небагатьом своїм громадянам держава не повернула.

Протягом кількох останніх років, як було повідомлено, має місце недофінансування державної бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». А якщо бути відвертішим, то закладені на це в бюджеті кошти в основному йдуть на оплату праці працівникам семи експертних комісій, п’яти центрів соціально-психологічної реабілітації населення та Державного реєстру постраждалих. Зокрема, на Житомирщині на І квартал поточного року на придбання медикаментів видатки взагалі відсутні.

У супереч п.6 ст.30 Закону замість щомісячної виплати 50% мінімальної заробітної плати на кожну дитину шкільного віку певної категорії потерпілих від аварії на ЧАЕС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.07 №649 держава розмір такої соціальної допомоги встановила у розмірі 16 грн.50 коп.

Занепокоєння В.Развадовського викликала і організація безплатного харчування 40 тис. школярів у навчальних закладах області, розташованих на радіоактивно забруднених територіях: діти не тільки не отримують повноцінне, збалансоване харчування, а й при дослідженні санітарно-гігієнічних змивів, вибраних з чистого посуду, інвентарю на харчоблоках окремих шкіл у 80% випадків були виявлені бактерії кишкової палички.

Відміна урядовою постановою гарантованих Законом «чорнобильцям» пільг при виході на пенсію підштовхнула їх до судових позовів, які справедливо задовольняються «іменем України». Але такий стан справ спонукав високооплачуваних чиновників не до пошуку коштів щодо виконання судових рішень, а до напрацювання змін до законодавства. Яких?.. Здогадатися не важко.

У 2011 році держава має намір виділити в якості компенсації за втрачене майно та оплату витрат у зв’язку з переїздом на нове місце проживання громадян, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи нібито 9264 млн. грн. Однак відновлення фінансування бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» залишається тільки благими намірами на майбутнє.

За неофіційною інформацією, повідомив В.Развадовський, борг по навіть «обскубаних» пільгах перед ліквідаторами та потерпілими від Чорнобильського «мирного» атому в Житомирській області складає понад 2 млрд. грн. «Як не сумно констатувати, але наших п’яти «багнетів» в обласній раді та ще кілька в районних радах явно недостатньо для позитивного вирішення піднятих проблем. А для представників інших політичних сил, насамперед провладних, як ми і попереджали, ці питання виявляються актуальними лише під час виборів та напередодні 26 квітня», - сказав на завершення народний обранець.

 

Записав Денис Європеєць, www.razvadovskyi.org

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі