Політика

Геннадій Зубко: «Фронт Змін» зацікавлений, щоб у 2012 році до парламенту було обрано якнайбільше молодих партій з їх конкретними програмами дій»

9 September 2011, 17:32

Своє бачення виборчого законодавства висловив голова Житомирської обласної організації «Фронт Змін» Геннадій Зубко під час участі в круглому столі «Громадське обговорення змін до виборчого законодавства України».

«Виборче законодавство визначає: яку ми будемо будувати державу. Мета закону  одна - збудувати державу на демократичних принципах. Якщо громада може впливати на процеси формування влади – держава буде сильна. Як це відображається в запропонованому провладною більшістю законі? Ніяк!», - сказав Геннадій Зубко.

За словами депутата облради, закон виписано в такий спосіб, що вразі запровадження одномандатних виборчих округів, бути обраними у самовисуванців, крім олігархів, шансів немає.

«Освітянин чи лікар без обмеження виборчого фонду не зможе обратися по «мажиротарному округу». Причина проста: олігарху не потрібно створювати партію, долати відсотковий бар’єр. Простіше створити «бізнес-проект». А саме, в регіонах, де є зацікавленість, знайти 10, 20, 30 людей готових балотуватися до Верховної Ради самовисуванцями. Потім профінансувати їх виборчу кампанію й отримати у парламенті «свою фракцію», яка голосуватиме відповідно потреб олігарха-замовника. Більше того, є загроза впливу на український парламент іноземної держави, якщо виборчу кампанію певної кількості самовисуванців профінансує громадянин іншої держави, зацікавлений у лобіюванні своїх інтересів в Україні. Тому, потрібно обмежити виборчий фонд, щоб у парламенті були ті люди, які працюватимуть на державу та депутати-фахівці в тих галузях, де потрібні реформи: освітяни, лікарі, аграрії», - переконаний Геннадій Зубко.

На думку голови обласного осередку «Фронту Змін», «виборчі округи потрібно залишити в тих межах, які було визначено у 2002 році та закріпити їх на тривалий термін. За такої умови, в межах округів буде сформовано громади, які розумітимуть, що зможуть проголосувати на декількох виборах за кандидата чи партію, яка результативно працює, і не підтримувати того, хто є депутатом на окрузі лише номінально».

«У виборче законодавство потрібно чітко записати:  кандидат-самовисуванець чи партія, балотуючись на виборах повинна мати конкретну програму дій з визначеними термінами їх реалізації. За цієї умови депутат і партія будуть відповідальні і підзвітні виборцям», - стверджує Генадій Зубко. 

Прес-служба обласного осередку «Фронту Змін»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі