28 березня 2020, 23:39 Житомир: °C
Юрій Жуковський
Член партіі "Демократичний Альянс" Голова ГО "Асоціація Громадських Контролерів"

Масовий спорт в маси. Основи.

Якщо ви відкрили цей блог, це означає, що ви хоча б цікавитесь питанням свого здоров'я, а отже є шанс, що почнете ним ще й займатись. Мало в кого викликає гордість своє тіло і стан свого здоров'я. Дивно, чому? Може тому, що ми хворіємо, товстіємо і в'янемо, знижуючи життєвий тонус. Сьогодні стиль нашого життя, це переміщення 5-ї точки зі стільчика  на диван та  з дивана на стільчик і в  цьому  складному процесі ми  закидаємо  в організм порцію незрозумілої для нього їжі та порцію таблеток, що б сховати симптоми свого “чудового” харчування та стилю життя в цілому. Печальна картина. Звідси комплекси та депресії.  Час йде, рівень здоров'я падає, а жменька з таблеточками росте. Як не дивно, на те що б сховати симптоми хворого організму, ми час знаходимо, а на запобігання хвороб у нас часу завжди не вистачає. Лінь нам каже: Не займайся вправами, іж все підряд, головне не напрягайся.   Ми навіть не намагаємось зрозуміти, свій організм і як він працює. Тому, цей цикл блогів буде присвячений поясненню простих речей, які повинні вам допомогти змінити своє відношення до себе і свого організму. Не просто почати їсти нормальні продукти і займатись фізичними вправами, а зрозуміти чому і для чого ви це робите.

 Я хочу поділитись двома простими речами, зрозумівши  і втіливши які, можна  змінити своє життя, давши йому гарне тіло, гарний тонус та зробити здоровим організм.

 

  1. Ми це те, що ми їмо.

Для розуміння будови свого організму потрібно зрозуміти одне, що наш організм це сто триліонів клітин, які складаються з мікроелементів та 80% води. Майже все  з чого складаються клітини ми отримуємо з їжі. Наша їжа це будівельний матеріал та енергія для функціонування організму. Всі токсини, якими ми намагаємось нагодувати наш шлунок, потрапляють в наші клітини. Наш організм розумніший дурної голови, яка отруює його, бажаючи отримати задоволення від смаку "хімії", тому він починає боротись і виводити все, що руйнує його, витрачаючи на це енергію. Проблема в тому, що не все він може вивести і щось залишається, осідає, накопичуюється і поступово  руйнує наш організм (клітини, судини, органи). Ми самі руйнуємо себе, вживаючи  продукти у складі яких є шкідливі речовини та не намагаємось збалансувати своє харчування. Результат такого відношення,  ви можете побачити на своїй шкірі і на вашому зору, волосі  на ритмі серця та імунітеті організму до вірусів. Здорове харчування, це не щось аморфне  та  недосяжне, це все що дає природа, не завод або фабрика і не фармацефтичні корпорація, а саме природа. Організм - система універсальна, але вона потребую догляду і відповідного відношення. Здорове харчування і є цим доглядом. Правильно харчуємось - живемо і радіємо, неправильно - хворіємо і страждаємо.
Здорове харчування це перший крок прояву турботи про свій організм і про себе відповідно.

2. Фізичний стан.

Після слова “фізичний стан” у багатьох перед очима виникає спортивний зал, де стікають потом здорові мужики і червоні як помідори жінки на біговій доріжці. Такий образ формується при слові зайняття спортом. Але це від того, що ми не розуміємо для чого фізичні вправи.  Потрібно поділити слово спорт (аматорський) на дві частини за метою.
Перша - це наростити м'язову масу працюючи з додатковим навантаженнями. Друга - тримати тонус, як м'язів так і кардіосистеми.

 

Для чого фізична форма окрім гарного вигляду?  Фізичні вправи заставляють наше серце працювати ритмічніше, а так як серце це м'яз, воно укріплюється. В свою чергу серце  качає кров у більших об'ємах, чим розшируює наші кровоносні судини, що частково запобігає тромбозу, зменшує тиск, прискорює  кровообіг,  пришвидшує “харчування клітин”.  Кров транспортує кисень, який приймає участь у багатьох процесах окислення та утворені енергії в організмі. Ось звідки береться тонус. Так виглядає ритмічно пульсуючий організм, який самооновлюється та укріплює імунну систему.

   Наведу приклад з тиском і як його лікують: Лікують просто: п'ют таблетку, яка робить на де-який час, вашу кров рідкою і вона знову безперешкодно тече по звуженим та слабким  кровоносним судинам. Або, така ж таблетка, збільшить еластичність стінок судин та вони тимчасово збільшаться в діаметрі та за рахунок чого тиск нормалізується. Таблетку профільтрує печінка, яка нею, як і будь-який фільтр заб'ється, бо не зможе розчинити хімію. Перенавантажена  печінка перестане якісно фільтрувати кров і всі  токсини в подальшому  безперешкодно  потраплять прямо у клітини, де їх і будуть пошкоджувати та руйнувати. Звісно, це процес описаний мною примітивно, але суть і принципи залишаються такими.

  А тепер питання яке кожен може собі поставити:  чи варто витратити 20 хвилин в день для  легких тонізуючих вправ та приділити увагу здоровому харчуванню, як результат отримати гарне тіло та здоровий організм і бути щасливою людиною, яка бачить лікаря тільки на плановому профілактичному огляді?  

Думаю варто.