7-9 квітня у Житомирі на пл. Соборній 6 (біля Драмтеатру) відбудеться Фестиваль ковалів. Цей фестиваль стає доброю традицією для нашого міста і набуває популярності в Україні.
В цьому році темою фестивалю стане матеріалізація фрази «Язик до Києва доведе». Час походження цієї фрази історики відносять до часів ханства.
Ковалі Житомирщини викують Глобуса та язика, який буде довжиною 6метрів(див. ескіз ). На самому Фестивалю фраза набуде свого життя. Ковалі з всієї України будуть кувати накладки у вигляді панно, на якому буде назва міста з якого приїхав коваль. Ці панно будуть розташовані на язику в залежності відстані до Києва. Київ - кінчик язика. Цей язик стане символічною дорогою до Києва.
У зв’язку з тим, що такого виробу ще ніде не було зроблено, ми звернулися до Книги Рекордів України. Книга дала згоду на реєстрування Рекорду.
Тільки за тиждень реклами нашого Фестивалю і теми нам дали згоду приїхати ковалі з міст – Хуст, Львів, Коломия, Тернопіль, Луцьк, Донецьк, Запоріжжя, Суми, Полтава, Харків, Славута, Токмак, Крим, Рокитне, Київ,Дніпропетровськ, Чернівці, Новоград-Волинський, Чернігова, Одеси, Коростишів, Радомишль і т.д.
Ми маємо надію, що «Язик, який до Києва доведе» стане родзинкою нашого міста. На базі цієї ідеї можливо проводити кулінарні Фестивалі, літературні читання, юморини і т.д.
Окрім цього на наш Фестиваль вперше приїде Кримська Школа Традиційного Кування, яка працює з дітьми з 5 років.
Програма третього Всеукраїнського Житомирського Фестивалю ковалів «Ковальська Весна»:
7.04.2012р. (субота)
10.00 – заїзд учасників, підготовка до майстер-класів.
11.00 – Благословення на працю (о. Богдан Бойко)
12.00 - Урочисте відкриття Фестивалю
- Вступне слово – Іванова Н.А. голова асоціацій громадських організацій «Спілка ковалів «Золота шпора».
- Вітання Житомирського міського голови Дебоя В.М.
- Вітання голови Житомирської облдержадміністрації Рижука С.М.
- Вітання міністра аграрної політики та продовольства України Присяжнюка М.В.
- Вітання голови Правління Спілки ковалів Черняховича О.М.
- Слово спонсорам
- Слово представнику Книги Рекордів України Піддібчему І.
- Заключне слово – Іванова Н.А.
13.00 - Виготовлення панно, майстер-класи видатних ковалів України – Святослава Льва (Львів), Андрія Давнішнього (Крим), Сергія Фірсова (Київ)
14.00 – Виступ ВІК «Золота Шпора»
15.00 – Майстер-класи видатних ковалів України – Емілії Сидор (Львів), Степана Майора (Хуст), Олександра Ракшевського (Токмак), Олександра Бєляєва (Хмельницький) та інші.
17.00 – завершення роботи першого дня фестивалю.
21.00 – вогняне шоу.
8.04.2012р. (неділя)
10.30 – початок роботи, майстер-класи.
11.00 – виступ ВІК «Золота Шпора»
13.00 – майстер-класи видатних ковалів України – кузня «Росіч», Іван Блаженко (Тернопіль), Андрій Чепірдак (Віннічина) та інші
15.00 – театралізована вистава середньовічного обряду одруження.
16.00 – закриття фестивалю.
17.00 – екскурсія в музей ремесла.