Суспільство

Круглий стіл з питань розмитнення вантажів: на Житомирській митниці досі стоять 7 тисяч новорічних подарунків

29 March 2013, 14:10

 На Житомирській митниці місяцями стоять закордонні вантажі гуманітарної допомоги, призначені для соціально незахищених громадян області. Медичне обладнання, дорослий та дитячий одяг, посуд, іграшки та багато іншого не можуть дістатися свого адресата - деякі не визнані Міністерством соціальної політики як гуманітарні, інші «паралізовані» через помилки в документах.

Ситуацію, що склалася навколо «гуманітарки», 29 березня на житомирському прес-клубі реформ обговорювали благодійні громадські організації та фонди Житомирської області, представники Житомирської митниці, депутати обласної ради, народний депутат України Геннадій Зубко.

«Кабмін практично знищив напрацьований роками порядок розгляду гуманітарних вантажів, ліквідувавши комісію з гуманітарних питань. В результаті навіть вже отримані вантажі місяцями лежать без розмитнення та псуються. Наприклад, нерозмитненими досі лишаються різдвяні подарунки – 7 тисяч штук. Вони вже пропадають. Строк їхньої придатності закінчується, і треба вирішувати питання, як ті подарунки списувати», - пояснив ситуацію голова Благодійного фонду «Людяність» Юрій Журбенко.

Релігійна Місія «Карітас-Спес» в м. Житомирі ще з жовтня минулого року не може отримати вантаж з гуманітарною допомогою через помилку у документі.

 «Вантаж не розмитнили, тому що комісією з гуманітарної допомоги було зроблено помилку при підготовці документів. Там вказали не ту країну-відправника. Протокол був підписаний. Виходить, що його ніхто не перевіряв. Таким чином, наш вантаж стоїть з жовтня минулого року нерозмитнений. Ми отримали лист, в якому нам пропонують все робити з початку: знову подавати документи, аби вантаж вдруге визнали гуманітарною допомогою, але це ж займе великі строки», - розповіла представник «Карітас-Спес» Олена Гончарук.

У Фонду «Допомога дітям України» проблема дещо інша – у комісії при Кабміні засумнівалися в тому, чи потрібна дитячим будинкам та багатодітним сім’ям гуманітарна допомога.

«У комісії засумнівалися, чи дійсно дитячим будинкам, сільським радам, будинкам пристарілих, багатодітним сім’ям потрібна ця допомога. Повернули нам документи. Я їздив з одного дитячого будинку в інший і збирав папери, де вказувалося, що установи потребують допомоги. Протягнувся час, і вантаж застряв, так як не встиг пройти комісію у визначений термін», - розповів директор відділення благодійного фонду «Допомога дітям України».

Благодійна організація «Хлібний дім» вже не один місяць чекає з Німеччини медичного обладнання для дитячої лікарні, першої та другої лікарень міста Житомира. На митниці «застряв» і нідерландський автомобіль швидкої медичної допомоги, обладнаний необхідною апаратурою. «Гуманітарка» чекає необхідної відповіді з Мінсоцполітики.

 У митниці кажуть, що вантаж розмитнити не можуть, адже змушені діяти лише згідно з буквою закону.

«Митники діють в рамках чинного законодавства. Митник не може сьогодні самостійно вийти за межі цього законодавства. У випадку з «Карітас-Спес» ми розуміємо, що допущено помилку з назвами країн, але оформити вантаж ми не можемо», - пояснив заступник начальника Житомирської митниці.

Народний депутат України Геннадій Зубко хоче, щоб Міністерство соціальної політики працювало за принципом «мовчазної згоди».

«Я від себе запропонував і вчора зареєстрував законопроект: ми хочемо зробити так, щоб Міністерство соціальної політики працювало за методом мовчазної згоди. Якщо на сьогоднішній день благодійна організація подала документи до Міністерства соціальної політики,  протягом 15 днів вони повинні бути розглянуті, і Мінсоцполітики повинно відповісти – або відмовити, або дати згоду. Якщо відмовити, точно вказати причину і повернути документи тому, хто звертається. Потім, коли причина відмови усунена, благодійна організація ще раз повертається до Міністерства соціальної політики, і вони, звичайно, можуть відмовити остаточно, але не можуть посилатися на інші причини, які не були вказані в першій згоді. Якщо 15 днів ця інформація не надходить, тоді благодійна організація може звернутися до митниці і розмитнювати цей вантаж», - зазначив Зубко.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі