Начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун роз’яснив ситуацію з використанням води для поливу присадибних ділянок та оплатою за неї.
Відповідне повідомлення опубліковане на офіційному сайті мерії.
У весняно-літній період у власників присадибних ділянок у приватному секторі виникає необхідність їх поливу. Розбір води з водопровідних мереж Житомирського водоканалу збільшується. Тому з 15 травня абонентам приватного сектору, у яких відсутні лічильники обліку води Житомирводоканал проводить нарахування плати за полив садів, присадибних ділянок, городів та теплиць, миття машин тощо.
«Нарахування плати відбувається згідно з Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України від 27.06.2008 року № 190, будівельних норм і правил та рішення виконавчого комітету міської ради від 24.06.2010 року № 437. Норми визначаються з розрахунку: 6 л. води на 1 кв. м на добу. Полив пів сотки присадибної ділянки складає 20,7 грн. на місяць», - повідомляють у міськраді.
У мерії також нагадують, що кожен споживач має вибір: платити за встановленими нормами або ж за показниками водолічильника. Водоканал рекомендує жителям приватного сектора встановлювати прилади обліку і сплачувати лише за фактично спожиту холодну воду. Як на додатковий вид водокористування пільги на полив не розповсюджуються.
У разі зміни ступеню благоустрою у присадибній ділянці (кількості мешканців, розміру поливної площі, площі теплиць, придбання або відчуження автомобіля тощо) абоненти-громадяни зобов’язані у місячний термін з’явитися до водоканалу для звірки та перерахунку кількості спожитої води.
Розрахунок норм споживання:
50*6:1000*30 = 20,70
50 – метрів квадратних (площа поливу)
6 – літрів на 1 кв.м (норма використання на полив присадибних ділянок)
1000 – кількість літрів в 1 куб. м води
30 – днів у місяці
2,30 – вартість 1 куб. м води з ПДВ для населення