В редакцію Житомир.info звертаються читачі зі скаргами про те, що в Житомирі нині ажіотаж на цукор: ціни на нього зросли, а в деяких точках продажу в одні руки дають обмежену кількість цього продукту.
«В одному із супермаркетів Житомира було оголошення: не більше 10 кг цукру в одні руки», - розповіла читачка.
Заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Дейсан прокоментував ситуацію, зазначивши, що цукор дійсно трохи подорожчав, однак його запаси в області достатні.
«Цукор в області є у необхідній кількості. На складах наших сільгоспвиробників лежить по 2-3, а то й по 4 тис. тонн цукру. Так, ціна на цей продукт дійсно зросла. За нашим моніторингом, станом на 16 липня по Україні цукор зріс у ціні на 0,7%, до 6,15 грн. за 1 кг», - поінформував Дейсан.
За словами заступника губернатора, таке зростання цін на солодкий продукт цілком обґрунтоване.
«Ціни стали такими, якими вони повинні бути. Адже собівартість одного кілограма цукру – 5-5,3 грн. У зв’язку з цим, зокрема, цукор і залежався на складах у значних кількостях. Адже реалізовувати його було не рентабельно. Виробник же має отримати ще хоча б якихось 30 коп. «навару» на кілограмі. Плюс у торгівлі встановлюють свою ціну. От і виходить десь 6,15 грн. за 1 кг», - пояснив Микола Дейсан.
На полях Житомирської області щороку сіють близько 13 тис. га цукрового буряка, отримуючи врожайність щонайменше 220 ц/га.
«Ми сіємо більше 13 тис. га цукрових буряків. Врожайність щороку зростає. Було по 220 ц/га, а за останній рік ми зібрали 330 ц/га. Отже, можемо забезпечити цукром не лише себе, а й інші області. Нещодавно на мене вийшла Німеччина, яка хоче купити у нас цукор. Жодних обмежень на вивезення цього продукту з області поки що немає», - запевнив посадовець.
За словами Миколи Дейсана, в області працюють два потужні цукрові заводи – Червоненський і Андрушківський. Перший здатен переробити до 200 тис. тонн буряка, другий - до 150 тис. тонн.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області безпідставно подорожчали яйця.