В Житомирській області ведеться комплексна робота щодо підвищення якості освіти, однак є в цій галузі і цілий ряд проблем.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.
Важливим напрямком роботи є забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами. Потребує активізації в області робота по створенню у загальноосвітніх навчальних закладах інклюзивних та спеціальних класів, забезпеченню безперешкодного доступу до навчальних закладів дітей з інвалідністю.
Є проблеми в питанні організації перевезення учнів до школи. На початок минулого навчального року для Житомирської області було виділено з держбюджету 15,7 млн. грн., за які для перевезення дітей сільських районів придбані 40 автобусів, ще 16 шкільних автобусів райони області отримали в серпні цього року. Тепер їх налічується більше 200.
Перевезенням охоплено 99,5% школярів з 13 тисяч дітей, які його потребували. Але ж майже чверть дітей підвозиться рейсовим транспортом. На сьогодні область потребує ще близько 50 спеціалізованих автобусів. Для вирішення даного питання у районах потрібно ширше використовувати місцеві можливості.
Вважливим питанням є здійснення капітальних ремонтів та реконструкції шкільних будівель. У цьому році такі роботи проведено на 140 освітянських об’єктах.
Одним з головних завдань до завершення 2013 року є обладнання внутрішніх і утеплених санвузлів, які діють зараз лише в половині шкіл області, що є однією з причин проблем зі здоров’ям учнів.
В останні 5 років в області дещо поліпшено ситуацію в цьому питанні. За цей період облаштовано внутрішні санвузли у 104 школах. В основному ці роботи проводилися за рахунок коштів районних та міських бюджетів, благодійних надходжень. Наприклад, у Житомирському районі на спорудження шкільних санвузлів сільськими громадами у 2013 році спрямовано майже 1 млн. грн.
З нового навчального року стоїть завдання забезпечувати харчуванням 100% учнів початкових класів та дітей пільгових категорій. У тих 40 школах, де відсутні їдальні, потрібно забезпечувати дітей буфетною продукцією. Районна влада, керівництво освітньої галузі області триматимуть це питання на постійному контролі.
Як повідомляв Житомир.info, на підготовку шкіл Житомирської області до нового навчального року влада витратила 75 млн. грн.