Місто

Экс-заступник мера Житомира: Спочатку треба створити ОСББ, а потім проводити конкурс на послуги по утриманню будинків

4 September 2013, 14:14

Колишній заступник мер Житомира Микола Боровець, каже, що був проти проведення конкурсу на надання житлово-комунальних послуг ще коли займав посаду і завідував комунальними питаннями міста.

За його словами, конкурс проводився для того, щоб передати майно і землю ЖЕКів в оренду, при чому не питаючи мешканців будинків чи хочуть вони цього.

"Реально сьогодні цей конкурс при існуванні комунальних підприємств, ЖЕКів проводити не можна. Конкурс проводився для того, щоб хтось приступив до виконання цих послуг. А що тоді буде з ЖЕКом? Комунальне підприємство передалося б в оренду тим, хто виграв би конкурс. Коли сьогодні оголошується конкурс управління житлового господарства, не питаючи людей, це неправильно. В першу чергу треба почати реалізовувати програму, яка б дозволила людям, мешканцям будинків, вибирати надавачів послуг по обслуговуванню приватного житла, а не проводити конкурс в кабінетах, без громадських обговорень, не питаючи людей", - пояснює Боровець.

Микола Боровець, каже, що шлях, який обрала влада міста є неправильним, оскільки для початку треба розробити програму по об'єднанню всіх будинків міста в кооперативи чи ОСББ, як це сталося у Новограді-Волинському, ще 5 років тому, коли Боровець був там мером.

"Будинки мають об'єднатися у структуру, наприклад, в ОСББ чи кооператив. Тоді ця об'єднання зможе обирати собі приватних надавачів послух чи обслуговуватись у ЖЕКу. Я цього конкурсу категорично не сприймав, коли ще був заступником, але те, що я хотів зробити мені теж не дали", - каже колишній заступник мера.

Також Боровець зазначає, що реформувати систему надання житлово-комунальних послуг і об'єднання будинків в ОСББ у Житомирі потрібно вже давно, але влада затягує з цим питанням. Він каже, що Житомир чи не єдине місто в області, що тягне і з цим питанням.

"Очевидно, що є велике бажання приватизувати ЖЕКи. Яка з цього вигода? По-перше, забрати майно, яке куплене за бюджетні кошти. Тобто фірма, яка виграє конкурс отримає в оренду на певний час все майно. Далі у ЖЕКа буде забране найцінніше - земля, наприклад земля у центрі міста. Реорганізовувати цю систему треба давно, але не в такий спосіб. Це мабуть єдине місто в області, в Україні так точно, яке затягує це питання", - каже Боровець.

За словами Миколи Боровця, місто має хороший приклад, як робити не треба - це приватне "Коменерго".

"Їхня практика показує, як робити не можна. "Коменерго" не може працювати ефективно, оскільки воно не підпорядковується місту, управлінню комунального господарства. Влада немає жодного впливу на цю приватну структуру", - пояснює Боровець.

До речі, 3 вересня влада міста оголосила переможців конкурсу на надання житлово-комунальних послуг у м. Житомирі. У всіх 13 лотах перемогу здобули комунальні підприємства.

Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської міської ради.

«Ми не хочемо залишати за межами ринку приватні підприємства. Головне, щоб вони мали бажання з нами співпрацювати. Щодо комунальних підприємств, то ми будемо на них впливати та слідкувати, щоб вони працювали в інтересах житомирян», — підкреслила Світлана Півоварова.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі