«Головне, коли приймаєш перше рішення, або робиш перший крок, ти повинен подумати, якою буде наступна дія. Сьогодні можна проголосити і введення надзвичайного стану, але як вирішити проблему і заспокоїти суспільство. Я думаю, що тут силовими методами це зробити не можливо», - сказав Володимир Литвин, відповідаючи на запитання, чи є сьогодні підстави для введення надзвичайного стану в країні.
«Я думаю, що обом сторонам потрібно зрозуміти свою відповідальність.
Сьогодні більша відповідальність на лідерах опозиції, вони повинні зрозуміти, що коли ми знищимо країну, або поділимо її навпіл, тоді вже не буде сенсу боротися за найвищі посади в країні», - підкреслив голова комітету.
«Потрібно велике мистецтво для того, щоб тримати у своєму підпорядкуванні великі маси людей», - додав він.
Відповідаючи на запитання про те, що напередодні свого професійного свята українські військові знаходяться у режимі очікування у зв’язку із можливістю запровадження надзвичайного стану в Україні, Литвин запевняє, що збройні сили не залучатимуться для розв’язання політичної кризи.
«Як голова комітету з питань національної безпеки і оброни я однозначно стверджую, що збройні сили ніхто не залучав і не збирається залучати до охорони порядку і для проведення різного роду акцій. У них інша функція, інше призначення», - підкреслив голова комітету.
Володимир Литвин також порадив «не нагнітати настроїв катастрофізму».
«Цілком очевидно, що за даної ситуації Кабінет міністрів України має піти у відставку. Він мав би зробити це добровільно. У деяких країнах внаслідок руйнації магазинів уряд іде у відставку. Але я бачу ситуацію у Верховній раді і питання про відставку уряду ставиться не для того, щоб прийняти рішення, а для того, щоб загнати ситуацію у ще більш глибокий кут», - констатував Литвин, додавши, що «просто відставкою ми питання не вирішимо».
Володимир Литвин нагадав, що за його ініціативою, група позафракційних депутатів зареєструвала у Верховній раді проект постанови, де президенту України рекомендується відправити у відставку Кабінет міністрів і провести консультації з парламентом по формуванню нового уряду і визначення кандидатури прем’єр-міністра.
Литвин також сумнівається у перспективах розпуску Верховної ради України.
«В даному разі ті, хто це проголошує, бояться власної сміливості. Я знаю про це, судячи з настроїв сесійної зали», - вважає депутат.
«Я пропоную тим, хто закликає до таких дій, поступити так, як у свій час зробила Юлія Тимошенко зі своєю командою: скласти депутатські мандати, обнулити списки і показати власний приклад», - зазначив голова комітету.
Однак, на його думку, «зрозуміло, що на це за жодних обставин не підуть». «У разі проведення дострокових виборів опозиція набере набагато більше голосів. Зрозуміло також і те, що тих людей, які були в нинішніх списках, може не виявитися у списках на наступні вибори», - пояснив депутат.
Прес-служба голови комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оброни Володимира Литвина