До вісімнадцятого століття турбота про нужденних була основним завданням церков і монастирів. Перші безкоштовні лікарні виникли при церквах, та частіше, при монастирях. Держава теж взяла участь в допомозі нужденним, поділивши їх на категорії, і допомогти в залежності від цих категорій: працездатним надавалась робота, за непрацездатними людьми піклувались в спеціалізованих закритих, хворим надавалось лікування, збіднілим – заходи, щодо попередження злиднів.
Сьогодні існує безліч фондів по Україні, також є Благодійний фонд в Києві. Якщо згадувати історію, то першим і найвпливовішим на свій час було Відомство установ Імператриці Марії. Відомство охоплювало майже всю територію країни і заклади : лікарні, навчальні заклади,дитячі будинки тощо.
Майже половина всього бюджету складалась з пожертвувань, інші кошти виділяла казна. Також одними із джерел були кошти, що отримувались з публічних розваг та випуску і продажу гральних карток. Наприкінці дев’ятнадцятого століття виник новий напрям в благодійності – трудова допомога.
Існує чимало благодійних фондів, що поділяються на декілька типів: незалежні ,що організовані однією або декільками приватними особами чи сім'єю, до них можна віднести фонди МакАртурів , Рокфеллерів, подібні фонди зазвичай мають чіткий список пріоритетних напрямків і набір певних критеріїв відбору заявок; асоційовані фонди фінансуються з коштів компанії, як приклад це фонди компаній Xerox та Hewlett- Packard, ці фонди надають гранти в тих областях , що збігаються зі спектром інтересів корпорації ; фонди прямої дії - використовують свої ресурси для власних досліджень або надання послуг.
Благодійний фонд в Києві , займається в першу чергу допомогою людям, є багато прикладів плодотворної роботи: такі, як допомога в проведені води в одне із селищ, фінансування капітального ремонту, відкриття дитячих майданчиків та багато іншого.