17 травня представники влади, національних меншин, громадські діячі поклали квіти до Пам’ятного хреста жертвам політичних репресій 1937-1938 років у Житомирі.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.
Подібні мітинги важливі у зв'язку з непростими військовими подіями на Сході, - відзначив заступник міського голови Олександр Бочковський.
«Уроки історії не можна забувати. Наша область прикордонна, тому тут поховані не лише українці. Сьогодні важко сказати, де покояться тіла тих, кого вважали «ворогами народу». В Житомирі таких місць є кілька. Наш «сусід» з екранів телевізорів говорить, що ми переписуємо історію, і це неправда. У нас нарешті з'явилася можливість її відновлювати, і ми маємо це робити, аби пам'ятати і не повторити лиха».
Рішенням Житомирської міської ради від 20 березня 2015 року №874 надано дозвіл на розробку проектів землеустрою для розміщення меморіального комплексу жертвам політичних репресій.
Громадський діяч Віктор Борковський, який зосередив свої сили на створенні меморіального комплексу біля Старого Єврейського кладовища, розповів, що в Житомирі за наказом Політбюро ЦК ВКП(б) вбито майже 20 тисяч людей різних національностей: українці - 8622, поляки - 6802, німці - 2577, євреї - 469, росіяни - 319, чехи - 176, білоруси -101 та до 10 осіб інших національностей.
«Тут буде не просто стояти хрест, а відповідно до рішення міської ради, з'явиться меморіальне кладовище. Я дякую, що міськвиконком сприяє тому, аби ніхто не був забутий. Імена усіх репресованих мають бути висічені на плитах, аби ми могли вшанувати наших предків та пам’ятати їхній подвиг», - сказав Віктор Борковський.
Фото прес-служб Житомирської ОДА та міської ради