У фіскальній службі розповіли, що робити житомирським платникам податків після перейменування вулиці, на якій знаходиться зареєстроване підприємство.
Про це інформує сайт ТО ДФС у Житомирській області.
«На численні запитання платників, чи необхідно їм вносити зміни до облікових даних підприємства/ФОП, якщо відбулось перейменування назви вулиці, наводимо відповідь з бази «ЗІР» (питання – відповідь розміщено у категорії 119.06)», – йдеться у повідомленні.
Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (ПКУ), підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
- інформація органів державної реєстрації;
- документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).
Згідно з ст. 9 Закону України від 15 березня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами, в ЄДР містяться дані, зокрема місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження фізичної особи - підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем).
Пунктом 9.2 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462) – Порядок, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».
Враховуючи викладене вище, у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків:
- відомості про яких включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;
- відомості про яких не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.
З відповіддю можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі («ЗІР») за адресою: http://zir.sfs.gov.ua
Також у розділах «ЗІР» можна отримати інші консультації: «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» інформація систематизована по тематиках: оподаткування; митна справа; єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; електронний цифровий підпис.
Як повідомляв Житомир.info, мер Житомира Сергій Сухомлин просить голову Верховної Ради та Міністра юстиції внести зміни в закон про державну реєстрацію, щоб переоформлення документів для підприємців, які перебувають на перейменованих вулицях, було безкоштовним.