Політика

Житомирська ОПОРА перевірить інформацію про можливі порушення під час виборів голови Станишівської територіальної громади

29 November 2016, 12:26

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області спостерігають за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які заплановані на 18 грудня, та фіксують незначні порушення.

«Взагалі у Житомирській області у нас проходять вибори у 22 територіальних громадах. У нас працюють спостерігачі. Спостерігаємо ми в основному за тим, аби не порушувалися законодавчі норми суб'єктами виборчого процесу. В основному проходить все спокійно. Ми звертаємо більше уваги на дотримання термінів, у деяких комісія невчасно відкрили перше засідання. Це поодинокі випадки, але вони є. Деякі по місті невчасно зареєстрували самого кандидата: подання було в 1 день, мали провести реєстрацію, але не зареєструвала, тому кандидати мали звертатися і скаргами і тільки після цього їх зареєстрували. Завершився процес реєстрації, будемо спостерігати вже за самою агітацією, чи дотримується у нас кандидати норм і вимог законодавства. Є громади в майбутнє, у яких вже зареєстровано більше 200 кандидатів в депутати. Якщо говорити про голів, то це в межах 10 кандидатів, а кандидатів в депутати в нас вже є одна громада, де вже 238, здається», – розповіла координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області Оксана Данильченко.

Депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва розповіла про технологію, яка, на її думку, може вплинути на результат голосування  у Станишівській об’єднаній громаді.

«У нас в районі відбуваються вибори у Станишівську об'єднану громаду. У нас є 10 кандидатів на посаду голови об'єднаної громади і у нас є один лідер, який ініціював це об'єднання, виступив зі своєю програмою і зацікавив населені пункти, які навколо находяться, для того, щоб там утворилася Станишівська об'єднана громада. Наразі з'ясувалося, що в останній день коли відбувались подання на претендентів, зареєструвався викладач агроакадемії, прізвище має однакове — Матвійчук Богдан Володимирович, 1980 року народження. Він працює старшим викладачем кафедри ґрунтознавства і землеробства в агроакадемії. Власне, коли ми зустрічалися і запитали, навіщо це йому потрібно, він не є мешканцем цієї громади, які в нього програми, які в нього бачення майбутнього, то він сказав що він отримав кошти В сумі 10 тисяч гривень, щоб «збити» цього лідера, який є. Тобто там починають працювати брудні технології і розраховується на те, що бабуся, яка прийде голосувати, в бюлетені вона не буде розбиратися, скільки там прізвищ, і хто з них, власне, є лідером цієї громади, а просто голоси будуть розпорошені», – сказала Тетяна Парфентієва.

В «ОПОРІ» пообіцяли ретельно вивчити цей факт, але зазначили, що нині вони не вбачають у ньому порушень, адже закон не забороняє реєструвати однофамільців.

«Нема тут порушення ніякого, людина зареєструвалася, це її право. Ми спробуємо щось дізнатися в цьому випадку, поспілкуватися і взяти коментарі у самого кандидата, ситуацію трошки вияснити. Якщо ми будемо вбачати там порушення, то дійсно ми будемо це фіксувати і виносити на загал», – прокоментувала Оксана Данильченко.

Загалом у грудні вибори проведуть такі сільські, селищні та міські ради Житомирської області: Довбиська селищна рада, Краснопільська сільська рада, Довбиська селищна рада, Чоповицька селищна рада, Горщиківська сільська рада, Ушомирська сільська рада, Семенівська сільська рада, Андрушківська сільська рада, Миропільська селищна рада, Квітнева сільська рада, Попільнянська селищна рада, Городницька селищна рада, Лугинська селищна рада, Коростишівська міська рада, Вільська сільська рада, Чижівська сільська рада, Олевська міська рада, Білокоровицька сільська рада, Барашівська сільська рада, Хорошівська селищна рада, Брусилівська селищна рада, Станишівська сільська рада.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі