Події

Подружжя депутатів з Житомирської області оштрафували через пов’язане з корупцією правопорушення

15 December 2016, 09:34

У Ємільчинському районі Житомирської області подружжя депутатів сільської ради проголосували за розроблення проекту відведення на ім’я дружини двох земельних ділянок, через що їх визнано винними у скоєнні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Про це 15 грудня Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«За принципової позиції прокуратури постановами суду двох депутатів – чоловіка і дружину сільської ради, що в Ємільчинському районі, визнано винними у скоєнні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та оштрафовано кожного  на суму 3400 грн. Про це повідомив прокурор прокуратури області з питань організації діяльності у сфері протидії та запобігання корупції Олександр Сичук», - йдеться у повідомленні.

Судом встановлено, що сім’я депутатів – головний лікар-епізоотолог та секретар сільської ради - неправомірно проголосували на сесії сільської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення для себе (дружини) двох земельних ділянок загальною площею 0, 58 га для ведення особистого селянського господарства та обслуговування житлового будинку. Зокрема, у порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомили завчасно сесію ради про реальний конфлікт інтересів – про те, що вони, як сімейне подружжя, мають приватний інтерес у вирішенні зазначеного питання, - розповів Олександр Сичук.

Прокурор додає, що практика у сфері протидії правопорушенням, пов’язаних з корупцією, свідчить про те, що найчастіше порушення законодавства щодо врегулювання реального конфлікту інтересів допускають депутати місцевих рад під час роботи сесій. Вирішення земельних та бюджетних питань віднесене саме до компетенції сесій органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад зобов’язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів,  - нагадує прокуратура.

Як повідомляв Житомир.info, в 2014 році в Житомирі судили депутатів селищної ради, які за хабар «посприяли» в отриманні земельної ділянки. У квітні 2015 року Житомирський райсуд засудив двох депутатів-хабарників до 8 років з конфіскацією. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі