Упродовж перших днів 2017 року поліцією області зареєстровано кілька фактів шахрайств, коли додому до людей приходили невідомі та вимагали гроші за «звільнення» їх дітей від відповідальності за вчинення злочинів. Довірливі жителі передали шахраям понад 25 тис. грн.
Про це повідомляє прес-служба головного управління Нацполіції в Житомирській області.
«4 січня до Житомирського відділу поліції звернувся 52-річний житель обласного центру із повідомленням про ошуканство його батьків. Як з’ясували працівники слідчо-оперативної групи, які прибули на місце події, близько 4.00 ранку до 83-річної жінки прийшли двоє невідомих, які назвались працівниками поліції. Чоловік та жінка повідомили пенсіонерці, що її син вчинив тяжкий злочин, але його можна звільнити від відповідальності, сплативши кругленьку суму в доларах США. Перелякана жінка віддала їм 4 тис. грн заощаджень, що мала вдома. Після того, як візитери пішли, вона таки зателефонувала до сина і з’ясувала, що з ним все гаразд. Чоловік, зрозумівши, що батьків ошукано, звернувся до поліції. Нині у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) триває встановлення осіб, причетних до злодіяння. Їх прикмети: чоловік віком близько 30-33 років, високого зросту, худорлявої статури та жінка віком близько 40 років, повнява, була одягнута у сірий довгий одяг», – йдеться у повідомленні.
Інші два схожих випадки сталися у містах Житомирі та Радомишлі 9 січня.
«9 січня у м. Житомирі знахабніла шахрайка прийшла додому до пенсіонерки та, повідомивши, що її син затриманий поліцією, взяла у неї 8 тис. грн «для його звільнення» і, як згодом виявилось, викрала ще й мобільний телефон. Про шахрайство до поліції повідомив 47-річний син пенсіонерки, який згодом перевідав матір та дізнався про обставини події. Цього ж дня до 80-річної жительки м. Радомишля зателефонував невідомий, який назвався поліцейським. Він повідомив, що сина пенсіонерки затримано за кримінальне правопорушення, але вона може допомогти, якщо сплатить кошти на певний рахунок. Жінка, повіривши, переказала шахраєві понад 14 тис. грн. Тільки увечері вона зв’язалася з сином та зрозуміла, що ошукана, і звернулася до поліції. Нині поліцейські проводять низку заходів для встановлення та затримання шахраїв. Разом з тим зазначають, що на жаль, давно відома, але від того не менш дієва схема шахрайства усе ще спрацьовує на руку аферистам», – уточнюють в управлінні.
При цьому поліцейські наголошують, що таким повідомленням про проблеми у ваших рідних не можна вірити у жодному разі. До того ж, акцентують правоохоронці, залагоджування такого роду неприємностей за допомогою грошей – це злочин.
Поліцейські звертаються до жителів Житомирщини із застереженням:
- у разі, якщо вам повідомляють про затримання поліцією рідної людини, уточніть усі відомості, у тому числі й відділок, в якому знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до чергової частини поліції, з’ясуйте всі обставини та повідомте про вимагання грошей;
- спробуйте зв’язатись з людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідні, друзі, сусіди тощо;
- у разі візиту до вас додому поліцейських, вимагайте у них пред’явити службове посвідчення, перепитайте та запишіть прізвища та посади. Якщо візитери викликають у вас підозру, спілкуйтеся з ними у присутності рідних, сусідів чи знайомих;
- жодним чином не погоджуйтесь на умови незнайомців, особливо якщо вони вимагають терміново сплатити грошів за нібито звільнення рідної людини від відповідальності. Відразу повідомте на номер «102» - вас намагаються ошукати!
Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.
Як повідомляв Житомир.info, напередодні нового року поліцейські зафіксували три крадіжки з осель бердичівлян, під час яких пвседопрацівниками газової служби ошукали їх майже на 12 тис. грн.