За 2 тижні січня 2017 року в Житомирській області зареєстровано 22 травмованих дітей.
Про це 16 січня повідомив Житомирський обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини.
«Дуже часто причинами дитячих травм стають санки, лижі, ковзани та інші зимові забави. Ожеледь на вулиці призводить до ударів, розтягувань, розривів сухожиль, вивихів і переломів. Так, упродовж грудня 2016 року в центрі гострої травми обласної дитячої клінічної лікарні зареєстровано 109 випадків вуличних травм серед дітей. За 2 тижні січня 2017 р. зареєстровано 22 травмованих дітей», - поінформував центр здоров’я.
Фахівці закладу нагадують, як розпізнати травми у дітей і як надати першу допомогу.
1 . Вивих. Дуже часто розтягування і вивихи трапляються у дітей до 2 років. Наприклад, вивих плеча може статися, якщо дитина послизнулася, а батько різко смикнув її вгору. У цій ситуації хворе місце припухає, при русі з'являється біль, може змінитися форма суглоба. В такому випадку ні в якому разі не можна намагатися самостійно вправити суглоб. Головне – зафіксувати ушкоджену кінцівку. Якщо вивихнуто суглоб руки, потрібно подв'язати її косиночною пов'язкою. Якщо трапився вивих ноги, накласти шину. Необхідно відразу ж везти дитину в травмпункт.
2 . Перелом. Цей вид травм лідирує серед інших у зимовий період. При падінні на лід найчастіше травмуються руки, коли людина намагається виставити їх вперед. Таким чином вся сила удару припадає на верхні кінцівки. Причинами переломів ніг часто стає катання на лижах, ковзанах, а також носіння взуття на слизькій підошві. Малюки найчастіше ризикують пошкодити стегнову кістку. Батьки повинні бути вкрай уважними на прогулянці: навіть незначна тріщина у маленької дитини може призвести до серйозної патології в більш старшому віці. Точний діагноз можна поставити тільки зробивши рентгенівський знімок, тому не варто відкладати візит до лікаря.
3. Компресійний перелом хребта. Виникає під час катання з гірки. Варто малюкові підстрибнути на купині під час скочування з гірки, як у грудному або поперековому відділі хребта виникає сильний тиск, який і травмує хребці. Спочатку виникає тимчасова затримка дихання , і тільки потім з'являється біль. Перелом хребців у нижній частині грудного відділу супроводжується появою болю у міжлопатковій ділянці, а якщо біль локалізується нижче, то, швидше за все, пошкоджені поперекові хребці. Біль може не з'являтися до декількох годин. Тому, якщо дитина розповідає про неприємні пригоди під час катання, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до медичного закладу. Для діагностики доведеться зробити комп'ютерну або магніторезонансну томографію. Якщо травма не повториться, хребет повністю відновиться з часом.
4. Травми голови. Гра в сніжки стає найчастішою причиною травм голови. Ознаки струсу мозку: втрата свідомості, нудота, запаморочення, головний біль, порушення мови та нюху, орієнтації в просторі і часі, різний розмір зіниць. При виявленні цих симптомів важливим завданням дорослих є забезпечення максимально швидкої доставки дитини до лікарні.
Як уникнути травм
Через ожеледицю взимку збільшується кількість дорожніх пригод. Тому, потрібно навчати дітей переходити дорогу лише по пішохідному переходу і ні в якому разі не бігати по проїжджій частині.
Дітям потрібно вибирати правильне зимове взуття, віддаючи перевагу взуттю з ребристою підошвою з м'якої гуми або термоеластопластів, без підборів. Навчити дитину правильно ходити по слизьких вулицях: уникати різких рухів, ноги повинні бути злегка розслаблені і зігнуті в колінах, корпус при цьому трохи нахилений вперед. Тримати руки в кишенях в ожеледь небезпечно, при падінні навряд чи буде час їх вийняти і вхопитися за що-небудь.
Краще уникати сходинок в ожеледь, але якщо це неможливо, то при спуску потрібно ставити ногу уздовж сходинки і триматися за поручні.
Як повідомляв Житомир.info, після рясного снігопаду 12 січня житомиряни з дітьми вийшли у гідропарк кататися на санчатах. У міськраді розповіли, що підстав для продовження обмежувальних заходів щодо навчально-виховного процесу в Житомирі немає, і школярі мають приступити до навчання 16 січня.