Влада

У житомирських маршрутках приміського сполучення перевіряють роботу дверей і санітарний стан у салонах

1 February 2017, 15:05

За розпорядженням голови облдержадміністрації, у Житомирі взялися перевіряти стан маршруток приміського сполучення. На одну із таких перевірок разом зі спеціалістами обласного відділу транспорту, вирушаємо і ми. Експерти без попередження заходять в один із приміських автобусів. Перевіряють його санітарний стан, наявність витягу із договору на перевезення пасажирів та інформаційну дошку в салоні. Особливу увагу перевіряючі звертають на двері маршруток, кажуть: на це отримали відповідне доручення.

«Є таке доручення, щоб транспортні засоби, в яких існують такі двері, переобладнати на механізм із автоматичним відкриттям дверей. Щоб відкриття дверей зсередини контролював водій. Деякі вже перевізники замінили це все, а на деяких маршрутах іще використовується такі механічні. Перевізникам дали термін замінити або встановити засоби для автоматичного відкриття», – каже головний спеціаліст відділу транспорту, зв’язку, шляхового будівництва та туризму управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації Олександр Бовсунівський.

На несподівані перевірки водії реагують по-різному.

«Які перевірки? Мені зараз виїжджати – люди чекають», – обурюється водій.

«Я – тільки за. Усілякі люди є: одні задоволені, інші незадоволені. Автобуси, бачите, чисті, гарні», – каже водій Валентин.

Однак гарні і чисті салони не у всіх. Як бачимо: обшарпані спинки крісел, порвані та запилені місця для сидінь. Водій маршрутки Андрій запевняє: салон прибирають щодня.

«Прибирання двічі на день, приходить жінка робить вологе прибирання. Хімчистка один раз у місяць. Людей возимо, дітей возимо», – розповідає Андрій.

А от у цій маршрутці лобове скло взагалі схоже на павутину. Водій виправдовується: всьому виною погані дороги.

«Це з машини вилетів камінь і розбив мені скло, що далі казати. Дороги спочатку хай зроблять».

«Будемо вказувати на це перевізнику, щоб вони усунули це, щоб замінили скло тут або замінили транспортний засіб», – говорить Олександр Бовсунівський.

Упродовж перевірки спеціалісти вели не тільки розмову із водіями, але і фотофіксацію. Далі, кажуть, доповідатимуть керівнику.

«В обов’язковому порядку після таких виїздів ми пишемо доповідну записку на ім’я керівника, в якій повідомляємо про виявлені недоліки. Далі зв’язуємось із перевізником і забов’язуємо його протягом певного часу ці недоліки усунути», – говорить головний спеціаліст відділу транспорту, зв’язку, шляхового будівництва та туризму управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації Денис Головаков.

Термін для усунення недоліків, говорять фахівці, залежатиме від їх складності. Кажуть: у середньому даватимуть перевізникам від 5 до 10 днів. За попередньою інформацією, перевірки триватимуть до 10 лютого.

Як повідомляв Житомир.info, 26 січня під час наради голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич дав перевізникам три місяці на те, щоб встановити GPS-навігатори на автобуси, які обслуговують приміські маршрути, не заїжджаючи на автостанції. Крім того, губернатор зауважив, що ОДА розриватиме договори з перевізниками, якщо ті не усунуть недоліки у салонах маршруток.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі