Суспільство

Житомирська міськрада оприлюднила інформацію щодо виплати грошової компенсації колишнім радянським військовополоненим

28 February 2017, 12:55

Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні вербальною нотою поінформувало Міністерство закордонних справ України про виплати грошової допомоги військовослужбовцям радянських збройних сил, які перебували у полоні у роки Другої світової війни.

Про це повідомляє Житомирська міська рада на офіційному сайті.

Текст вказаного документу подано нижче (неофіційний переклад):

Вербальна нота № 16/ 2017

Київ, 25 січня 2017 року

Посольство Федеративної Республіки Німеччина засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України і має честь повідомити про таке:

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро.

На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською і російською мовами та подальша інформація: електронний режим доступу (http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html ).

Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

Термін додання заяв закінчується у цьому році: 30 вересня 2017 року при цьому йдеться про преклюзивний термін.

Посольство було би вдячне Міністерству закордонних справ України, якби Міністерство у прийнятній для нього формі перепровадило зазначену вище інформацію компетентним українським установам і можливим особам, які мають право на подання заяви. Крім того, Посольство просить про належну процедурну підтримку у цій справі, щоб дотичні особи без зволікань змогли отримати грошову допомогу.

Як повідомляв Житомир.info, на околиці Житомира в 1941 році німецькі окупанти створили табір радянських військовополонених «Stalag 358».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі