Нічний режим роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг у Житомирі дозволяти лише за умови встановлення камер відеоспостереження – таке рішення виконком прийняв на минулих засіданнях, а 19 квітня директор департаменту економіки Житомирської міськради доповідав: одні підприємці взагалі відмовились від цілодобового графіку, інші ж, а це близько 30 – порушують умови.
«Відсутність відеокамер, письмові пояснення від них не надані. Пункт 28 – із ним неможливо було зв’язатись, жоден із телефонів не відповідав. Відповідно, ми не можемо підтвердити по суб’єкту чи є у нього камера, чи отримати якісь пояснення», - доповідав директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця.
Така відповідь директора департаменту викликала хвилю запитань як від членів виконкому, так і від мера.
«А ви виїжджали туди?», - запитував Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
«Ні, не виїжджали, просто суб’єкт торгівлі не відповідав», - відповів Микола Костриця.
«Зараз ми скасуємо цілодобовий графік роботи, а там, наприклад, встановлена камера, люди працюють. Потім у них будуть штрафи, зараз ми бізнес можемо загнати, а на наступний виконком ми будемо виносити рішення і видавати дозвіл, вибачатися перед підприємцями?», - обурювався Сухомлин.
Захистити право на нічний режим роботи своїх закладів прийшли кілька підприємців, серед них і представник аптечного пункту. Чоловік каже: аптека знаходиться у поліклініці, тому камеру відеоспостереження поставити не може.
«Відеоспостереження, наскільки воно доцільне? На вулиці ми його встановити не можемо, а в середині поліклініки... Справа у тому, що аптечний пункт працює з 7:30, а якщо раніше восьмої години – то це вже цілодобовий», - пояснює підприємець.
«Департамент економіки, якщо ви не можете зв’язатися із підприємцями, їдьте до нього, переговоріть із ним, з’ясуйте у чому справа. У мене просто немає слів. Якщо хоч один підприємець потрапить до подібного списку через те, що ви не змогли додзвонитись до нього, я обіцяю перед підприємцями, що на наступний же день ви підете шукати роботу в цього підприємця. Тому що таке формальне відношення вже просто спантеличує. Зокрема, по аптечному пункту – на завтра напишіть мені пояснювальну», - сказав мер Житомира.
Врешті члени виконкому скасували дозволи лише тим, хто за власним бажанням відмовився від нічного режиму роботи. Що ж стосується інших підприємців, то інформацію по ним доручили доопрацювати і винести питання на наступний виконком.
Як повідомляв Житомир.info, 16 березня на сайті міської ради був опублікований проект рішення виконкому щодо скасування нічного режиму роботи майже 40 магазинів, кафе та аптек.