На засіданні виконкому Житомирської міської ради 19 квітня начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту Ірина Ковальчук розповіла, коли розпочнеться сезон оздоровлення у місцевих таборах та скільки це коштуватиме.
«З 1 червня стартує оздоровча компанія. З 1 квітня ми почали приймати заяви громадян на оздоровлення їхніх дітей. Проект рішення регламентує оздоровлення у таборі «Супутник» та пришкільних таборах, яких близько 30. Також, прописується: порядок направлення дітей, процедура направлення, перелік необхідних документів для направлення на оздоровлення та звітність. Працівники управління у справах сім’ї, молоді та спорту двічі на тиждень приймають у ЦНАПі приймають заяви громадян на оздоровлення. У таборі Супутник плануємо оздоровити 900 дітей: 150 місць - діти-сироти, діти з інвалідністю - 50, діти загиблих та учасників АТО - 340 місць, близько 239 малозабезпечені та із багатодітних сімей, обдаровані – 120. Вартість путівки в «Супутнику» цього року коштуватиме 3988 грн/21 день оздоровлення. При школах вартість регулюється згідно законодавства - пільговві категорії безкоштовно, непільгові - батьки оплачують, орієнтовно 35 грн/день», - розповідає начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук.
Також, Ірина Ковальчук пояснює: 100 % від вартості путівок пільгових категорій дітей оплачується із міського бюджету, за відпочинок творчо-обдарованих дітей держава відшкодовує 30%, всім іншим 10%. А от остаточний розподіл дітей по категоріям здійснює штаб по оздоровленню.
Проте, на думку члена виконкому Руслана Годованого, система оздоровлення житомирських дітей вибіркова. Каже: одні можуть оздоровлюватись щорічно, а інші, навіть, не потрапити до списків, бо не вистачає місць.
«За кожною категорією ви закріпили певну категорію дітей - це добре. Але одні діти їздять три роки поспіль, бо хтось знає систему, як подавати у перший день, а друга дитина та її батьки не зорієнтувались. Чи не логічно було б, щоб ті діти, які не були у минулому році і це було б чесно. У мене пропозиція внести саме таку систему», - каже член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований.
Із зауваженнями Руслана Годованого погоджується і міський голова.
«Руслан Миколайович підняв нагальне питання, тому що я й минулоріч був на відкритті, спілкувався із дітьми, і багато хто були там по три, п’ять разів», - зазначає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Щоб зробити оздоровлення доступним для всіх, Руслан Годований вночить на рішення виконкому свою пропозицію.
«Діти загиблих воїнів АТО ідуть у повному обсязі, відповідно до заяв. Далі, згідно категорій, які будуть затверджені управліннями, пропозиціями штабу спочатку приймати усі заяви. Першим видаються путівки тим дітям, по можливості, які не були у минулому оздоровчому сезоні, далі розглядаються ті діти, які відпочивали в минулому оздоровчому сезоні», - зазначив член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований.
Зрештою, усі члени виконкому проголосували «за» пропозицію Руслана Годованого та внесли її до проекту рішення «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей міста Житомира у 2017 році».