Поширення і публічне використання, у тому числі під час відзначення будь-яких державних свят, будь-яких зображень, копій, включаючи офіційні копії Прапору Перемоги є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму і заборонено Законом України.
Про це інформує Український інститут національної пам’яті, посилаючись на Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.
«Поширення, а також публічне використання продукції, яка містить символіку комуністичного режиму, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму. Відповідно Закону прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки, є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Таким чином, Прапор Перемоги містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на оригіналах бойових знамен. Також під час відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня), Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) ветерани Другої світової війни можуть носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими вони були нагороджені до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни», – йдеться у повідомленні.
При цьому у своєму зверненні до жителів Житомирщини начальник головного управління Нацполіції в Житомирській області Вячеслав Печененко повідомив, що 8 та 9 травня у регіоні заплановано понад 45 масових заходів масових заходів.
«В області планується проведення масових заходів з нагоди Дня примирення та 72-ї річниці перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Загалом до 16 тисяч учасників понад 45 масових заходів по всій області. Найбільш численним, як очікується, стануть заходи 9 травня у Житомирі на майдані Перемоги та поблизу Монументу Слави. Поліція уже переведена на посилений варіант несення служби і наші зусилля спрямовані на забезпечення правопорядку та безпеки під час анонсованих акцій. Ми залучаємо максимальну кількість правоохоронців для роботи у громадських місцях у ці дні», – йдеться у зверненні начальника ГУНП, закликавши жителів області не піддаватись на можливі провокації.
У прес-службі поліції області інформують, що 9 травня правопорядок на Житомирщині охоронятимуть більше 550 поліцейських.
«8 травня їх переважна більшість пройде в районах області, де відбудуться мітинги, покладання квітів на військових кладовищах та панахиди і молебні. 9 травня масові заходи заплановано у 37 населених пунктах, участь у яких візьмуть близько 14 тисяч людей. У цей день охорону правопорядку здійснюватимуть понад 550 поліцейських», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляв Житомир.info, торік 9 травня попри заборону ветерани таки прийшли на майдан Перемоги у Житомирі із забороненою символікою.
Загалом, упродовж 8-9 травня 2016 року більше 50 тематичних масових заходів відбулись у 36 населених пунктах Житомирської області. 9 травня масові заходи відбулись у 29 населених пунктах, участь у яких візьмуть близько 19 тисяч людей. Охорону правопорядку цього дня здійснювали майже 550 поліцейських.