Сап-бординг, або простіше кажучи серфінг з веслом – цей вид спорту стає доступним для житомирян. Компанія «Євроголд» передала місту 9 дошок власного виробництва, щоб упродовж літа кожен житомирянин за символічні 10 грн за 30 хвилин міг спробувати себе у новому виді спорту.
«Ми як компанія «Євроголд» виробляємо прасувальні дошки, спортивні дошки. І ми хотіли дати житомирянам можливість за нормальною ціною тренуватися на цій прекрасній природі, яка у нас є», - розповідає генеральний директор компанії «Євроголд», австрієць Тобіас Гроліч. Він зізнається, що й сам регулярно займається сап-бордингом і дивується, що житомиряни часто не помічають краси, яка їх оточує.
«Так, тут неймовірно красиво. Найкращий час - це 7 годин ранку, коли вода, як дзеркало, тихо, ти один, ти відпочиваєш, починаєш день зовсім по-іншому, ніж одразу їхати на роботу», - говорить Тобіас Гроліч.
Взяти дошку напрокат житомиряни зможуть на човновій станції з 11 ранку до 8-ї вечора щоденно, окрім вівторка та середи.
«Я хочу дуже подякувати компанії “Євроголд” за цей спільний проект, це - чудовий приклад соціально відповідального бізнесу. По-перше, це спортивна активність, по-друге, це популяризує сучасні види спорту. Поки що в Житомирі не можна говорити, що ці дошки є дуже популярними, але я думаю, тільки тому, що про них мало хто знає. І за 10 гривень кожен житомирянин зможе прийти, спробувати», - сказав заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.
Дизайн дошок «Євроголд» розробляв партнер компанії, багаторазовий чемпіон з віндсерфінгу Патрік Діательм та його дружина Карін, на рахунку якої 29 золотих кубків. Навіть їхній трирічний син 3-річний Левін вже впевнено стоїть на дошці.
«Насправді я більше спеціалізуюся на віндсерфінгу - серфи з вітрилами, а ці дошки - це SUP-board, яким керують, стоячи з веслом. І для мене це більше хобі, ніж кар’єра. Коли ми буваємо в Австралії, і якщо там великі хвилі, то ми також використовуємо дошки “Євроголд”. Велика особливість даних дошок в тому, що всередині вони порожні. Вони прості у використанні і мають маленьку вагу. На ринку Європи це найлегші дошки, які можна придбати», - розповідає Патрік.
А тепер до практики. Перш ніж стати на дошку, варто на півхвилини відкрутити клапан – це допоможе вирівняти тиск, а далі справа за майстерністю.
«Для того, щоб вийти на воду, ви повинні знайти баланс в тому положенні, в якому ви або сидячи, або стоячи зможете виконувати якісь дії з дошкою, і пливти», - розповідає головний технолог виготовлення спортивних дошок Олексій Котюк.
Фахівці попереджають, на практиці втримати рівновагу не так легко, як може здатися на перший погляд.
«Євроголд забезпечив до кожної дошки жилет. І всі, хто буде виходити на воду, будуть обов’язково в жилеті», - розповіла директор КП «Парк» Світлана Ольшанська.
Крім того, фахівці компанії планують проводити майстер класи для новачків. Кілька разів на тиждень житомиряни зможуть плавати на дошках під пильним наглядом досвідчених інструкторів.