146 новоутворених ОТГ ризикують не отримати право перейти на прямі міжбюджетні стосунки із державним бюджетом, оскільки там не проведено перші місцеві вибори. Тож необхідно невідкладно вирішити питання про оголошення та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і голів цих новоутворених громад у жовтні 2017 року з огляду на набрання чинності 11 липня 2017 року відповідного закону щодо фінансового забезпечення місцевих виборів.
Про це ідеться у листі віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка до Центрвиборчкому – інформує прес-служба віце-прем’єра.
Віце-прем’єр-міністра вважає за необхідне прискорити процес призначення перших місцевих виборів в ОТГ, щодо яких є відповідні звернення облдержадміністрацій, зареєстровані у ЦВК. Він наголосив, що перші місцеві вибори призначаються не пізніше, аніж за 70 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших місцевих виборів. Водночас, за його словами, згідно Бюджетного кодексу, бюджети ОТГ мають бути сформовані до 15 жовтня року.
«Призначення перших виборів на пізніший період, як показала практика 2016-го, негативно впливає на процес складання Держбюджету. Зокрема ідеться про призначення медичної та освітньої субвенції ОТГ, на процес реєстрації новоутворених громад, формування виконавчих органів рад», - зауважив Зубко.
На його думку, відтермінування прийняття рішення ЦВК щодо перших виборів матиме негативний вплив на процес формування інших територіальних громад з різних районів.
Прес-служба віце-прем’єр-міністра нагадує, що на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 146 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 676 місцевих рад.
«Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській - 18, Чернігівській та Черкаській – по 12, Полтавській – 11, Волинській - 10, Житомирській - 8, Херсонській – 7, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях – по 7», - йдеться у повідомленні.
Ще близько 100 громад на фінальних стадіях завершення процесу об’єднання. 146 ОТГ чекають на рішення ЦВК, 11 ОТГ - облдержадміністрації готують звернення до ЦВК, 60 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання, 26 ОТГ чекають на висновок ОДА.
Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня минулого року в Житомирській області проходили вибори голів та депутатів 22 об’єднаних територіальних громад. За інформацією БПП, у 15 ОТГ Житомирській області переможцями на посади голів об’єднаних громад стали кандидати, яких підтримував президентський блок, 6 – самовисуванці і один – представник ВО «Батьківщина».