Економіка

Директор фіндепартаменту Житомирської міськради розповів про невтішні бюджетні прогнози до кінця року

1 November 2017, 14:57

Звіт про виконання міського бюджету за січень-вересень поточного року на засіданні виконкому 1 листопада представив директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук.

«Станом на 1 жовтня маємо 904,5 мільйони власних надходжень до загального фонду міського бюджету. Доходна частина виконана на 93%, обсяг недоотриманого ресурсу становить 67,5 мільйони. Два фактори, які суттєво вплинули на такий стан надходжень: недонадходження плати за землю на 53,5 мільйони і 15,5 мільйони – акцизний податок з роздрібної реалізації пального. Але ситуація по акцизу виправляється, бо змінений механізм зарахування акцизного податку по пальному: по тютюну і алкоголю 5% від роздрібної реалізації зберігається, а по пальному – 13,44% через державний бюджет від обсягу ввезеного і реалізованого на території України пального перераховується до бюджетів органів місцевого самоврядування. Разом з тим, всі зобов’язання розпорядників коштів, всі потреби профінансовані в повному обсязі і будь-якої простроченої заборгованості за 9 місяців в бюджеті не було», - доповів Сергій Гаращук.

Він зазначив, що в четвертому кварталі ситуація ускладниться, бо коштів на проекти бюджету розвитку не вистачить.

«Ми прогнозуємо надходження, які дозволять забезпечити фінансування всіх захищених статей витрат і, можливо, утримання поточного характеру. Але щодо витрат розвитку – дійсно є проблема, бо реальних ресурсів наразі не вбачається. Непрофінансоване в цьому році кредиторською заборгованістю перейде на наступний», - сказав директор фіндепартаменту.

Ситуацію з виконанням бюджету Сергій Гаращук прокоментував Житомир.info.

«В цілому можна сказати, що по прогнозам, які ми складали при плануванні бюджету, виконання бюджету йде в стабільному режимі. Так, є відхилення по акцизу, але це суттєво на результат не впливає. В цілому невиконання за 9 місяців – 67,5 мільйони, тобто 93% доходів ми отримали – 904,5 млн грн. Але це є не результатом ненадходжень до бюджету, це результат взяття додаткових зобов’язань міською владою для фінансування певних витрат. З липня місяця на кожну сесію виносилися питання додаткового виділення коштів: 155 мільйонів, 11 мільйонів, 66 мільйонів. А бюджет має бути збалансованим, і коли ми навантажуємо видаткову частину, то, відповідно, маємо забезпечити його доходами, а при формуванні бюджету ми всі доходи розподілили збалансовано», - пояснив Сергій Гаращук.

Він зауважив, що додаткові надходження міський бюджет міг би отримувати від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та орендної плати.

«Ми розуміємо, що багато (робочих місць) «в тіні», але яким чином виводити з цієї тіні, якщо сьогодні податкову в місті фактично перевели в сервісну службу і вона не є адмініструючим органом, адмініструє платежі сьогодні тільки обласне управління ДФС. І насправді ПДФО взагалі не адмініструється, по ньому взагалі не подаються декларації і все інше. Є потенціал у міста Житомира по платі за землю – можна вдвічі збільшити надходження за рахунок тих, хто використовує землю без оформлення взагалі. Це стабільні надходження з року в рік: податок, плата за оренду землі, юридичні і фізичні особи. Земельний кодекс говорить: використання землі в Україні є платним, крапка. Всі користувачі мусять платити, і Міноборони також. У нас лише втрати від (несплачених коштів) земель Міноборони біля 25 мільйонів. Внаслідок такої ситуації за 9 місяців міський бюджет недоотримав 53 млн грн. Є питання й по нерухомості: планові надходження плати за оренду – «мінус» 686 тис. грн. Планували 11 млн 143 тис. грн, отримали 10 млн 456 тис. грн. І питання, як сьогодні наповнити державний реєстр базою платників, бо юридичні особи подають відомості, а фізичні особи не бажають цього робити», - сказав директор фіндепартаменту.

Прогноз до кінця року теж невтішний, і коштів бюджету розвитку не вистачить, щоб розрахуватися за виконані роботи.

«Ми бачимо, що надійде ресурс, достатній для виплати заробітної плати, розрахунків за електроенергію, продукти харчування, медикаменти. Тобто, в цілому загальний фонд бюджету можна забезпечити, ми бачимо цей ресурс. Для того, щоб фінансувати витрати бюджету розвитку до кінця року, треба додаткові надходження шукати. Будуть об’єкти, які не отримають фінансування. Зараз обсяг бюджету розвитку приблизно 550 мільйонів, а на стадії формування він був трохи більше 300 мільйонів. Міська рада прийняла рішення, незважаючи на наше зауваження про відсутність реального ресурсу забезпечити виконання», - наголосив Сергій Гаращук.

Як повідомляв Житомир.info, 21 грудня на сесії Житомирської міської ради депутати затвердили міський бюджет на 2017 рік в розмірі 2,3 млрд грн: доходи в сумі 2 млрд 334 млн 477 тис. 419 грн, видатки у сумі 2 млрд 324 млн 657 тис. 889 грн. На пленарному засіданні 9 березня депутати розподілили 282 мільйони гривень на розвиток міста

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі