У жовтні 2017 року жителі Житомирської області принесли до поліції 250 одиниць зброї.
Про це 3 листопада Житомир.info повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області.
«У результаті профілактичних заходів, направлених на припинення незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин, поліцейські вилучили у жителів області 216 одиниць зброї та 34 спеціальних засоби, у тому числі й пристрої для відстрілу гумових куль. Серед вилученого також понад 280 набоїв різного калібру. Усе це полісяни здали до поліції добровільно», - повідомив відділ комунікації.
За даними поліції, до Чуднівського відділення поліції звернувся 43-річний житомирянин із заявою про добровільну здачі зброї, виявленої у будинку, що лишився йому у спадок. Чоловік розповів, що знайшов на горищі мисливську рушницю «ТОЗ», а також кілька зразків зброї, ймовірно часів ІІ Світової війни: гвинтівку Мосіна та кілька багнет-ножів. Поліцейські вилучили знахідки та направили на експертне дослідження.
До Радомишльського відділення поліції звернувся 71-річний житель району із повідомленням про знайдення кількох багнет-ножів та ствола із затвором від «Маузера». Усе це чоловік виявив під час господарських робіт на своєму городі. За попередньою інформацією, зброя залишилась у землі після ІІ Світової війни.
Крім того, під час місячника поліцейські вилучили 280 боєприпасів різного калібру до зброї армійських зразків та мисливської нарізної. Також полісяни за різних обставин знайшли 2 міни та 7 артилерійських снарядів воєнних часів, - інформує поліція.
Загалом за жовтень до поліції було добровільно здано 250 одиниць зброї та спецзасобів, з них 34 пристрої для відстрілу гумових куль та газової зброї, 216 одиниць вогнепальної (армійських зразків – 12, мисливської нарізної – 13, мисливської гладкоствольної – 155, саморобної – 23) та ще 13 холодної зброї. Крім того, під час місячника поліцейські вилучили 280 боєприпасів різного калібру до зброї армійських зразків та мисливської нарізної. Також полісяни за різних обставин знайшли 2 міни та 7 артилерійських снарядів воєнних часів.
«За час профілактичних заходів відповідно до ч. 3 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України було звільнено від кримінальної відповідальності 44 особи, які добровільно здали зброю», - інформує поліція та нагадує: зберігання незареєстрованої зброї чи боєприпасів є караним діянням.
Отримати більш детальну інформацію з питань дозвільної системи можна у територіальних підрозділах поліції або в Управлінні превентивної діяльності ГУНП за адресою: м. Житомир, вул. Героїв Чорнобиля, 4.
Фото ГУНП в Житомирській області