Для того, аби пацієнти обласного онкодиспансеру перебували в нормальних умовах, насамперед потрібно розширити центральне приміщення – поліклініку – та зробити якісний ремонт.
На цьому наголосив голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич 15 січня під час зустрічі керівництва області із народними депутатами України, депутатами обласної ради щодо функціонування Житомирського обласного онкологічного диспансеру – повідомляє прес-служба ОДА.
«Моя позиція однозначна: якщо робити реконструкцію обласного онкодиспансеру, то робити його так, як театр у Бердичеві. У нас підхід до відновлення об’єктів один – гарно, якісно і надовго. Першочергове наше завдання – це ремонт центрального приміщення для того, щоб люди там знаходились в нормальних умовах. І паралельно потрібно шукати сучасне обладнання. Адже для якісного функціонування диспансеру потрібно закупити сучасні лінійні прискорювачі та діагностичне обладнання, яке може на ранніх стадіях виявляти захворювання», – зазначив Ігор Гундич.
За словами головного лікаря Житомирського обласного онкологічного диспансеру Ігоря Сабадаша, на реконструкцію центрального корпусу, утеплення, добудову двоповерхового приміщення до нього за попередніми підрахунками потрібно 50 млн грн.
«Для того, щоб диспансер привести в належний стан, зробити прибудову та виконати внутрішні ремонти, утеплити це приміщення, нам потрібно 50 млн грн. Протягом 2018-2019 років за рахунок перевиконання обласного бюджету та з підтримкою ми плануємо залучити близько 20 млн грн на реконструкцію онкодиспансеру. І ще залишається 30 млн грн, які ми б хотіли залучити через народних депутатів від Житомирської області», – акцентував Ігор Гундич.
Голова ОДА Ігор Гундич та голова облради Володимир Ширма обговорили план реконструкції приміщень та попередній кошторис витрат із присутніми народними депутатами – Володимиром Арешонковим та Олександом Ревегою (обидва – фракція Блоку Петра Порошенка)
«Наступна зустріч із народними депутатами запланована на кінець січня 2018 року. До цього часу департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ має підготувати детальний кошторис витрат на реконструкцію обласного онкодиспансеру», - інформує прес-служба облдержадміністрації.
Нагадаємо, 14 січня у Бердичеві урочисто відкрили відновлений Міський музично-драматичний театр на Європейській.
Як повідомляв Житомир.info, у 2013 році онкодиспансер став одним із трьох об’єктів Житомирської області, які потрапили у Національну програму регіонального розвитку, та мав отримати 200 млн з держбюджету на ремонт приміщень. У 2014 році житомирський благодійний фонд розповів про плани побудувати в місті хоспіс для онкохворих. У 2016 році народний депутат від Житомира Борислав Розенблат піднімав питання стосовно стану Житомирського онкологічного диспансеру і обіцяв посприяти, аби з державного бюджету виділили гроші на його потреби. В лютому 2017 року нардеп наголошував на недоречності будівництва нового приміщення лікарні в той час, коли онкологічний диспансер працює із морально застарілим обладнанням. На сесії обласної ради 2 листопада депутати призначили свого колегу з фракції БПП Ігоря Сабадаша на посаду головного лікаря облонкодиспансеру та обговорювали проблеми цього медичного закладу. 1 грудня створили обласну робочу групу для розгляду пропозицій щодо реалізації проекту з будівництва приміщень Житомирського обласного онкологічного диспансеру.