Зранку, 20 березня, біля гаражного кооперативу «Простор» на Крошні житомирянин помітив чотирьох лелек, які повернулися з теплих країв до України.
У коментарі Житомир.info чоловік сказав, що лелек потрібно підкормити.
«Сьогодні зранку я під’їхав до кооперативу та помітив чотирьох лелек. Двоє з них, очевидно, замерзли і стоять на місці, а інші – трішки підлітають. Їх тут ганяють собаки. Шкода птахів, їх потрібно хоча б підкормити до вихідних, поки не потеплішає. Дивився в новинах, що це непоодинокий випадок, і спеціалісти радять не забирати їх додому, а просто підгодовувати», - наголосив пан Ігор.
У соцмережі Facebook житомирянин також залишив свій номер телефону для тих, хто хоче допомогти лелекам, та кому потрібно розповісти, де саме вони знаходяться: 067-410-46-87.
Екологи розповіли, як правильно рятувати лелек:
1. Організуйтеся із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.
2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.
3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.
4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.
5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.
6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки .
7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.
Як повідомляв Житомир.info, 16 серпня 2017 року поблизу с. Поромівка Хорошівського рятувальники зняли з гнізда дитинчат бусла, яких залишили батьки.