Суспільство

З початку року в Житомирській області вже з’явилося 700 гектарів нового лісу

5 April 2018, 11:22

Цьогоріч навесні ліси житомирського Полісся поповняться на понад 4 тисячі гектарів молодих сосен, дубів та модрин.

На сьогодні вже засаджено 718 гектарів. «Передовиками» весняної кампанії посадки лісу є Городниця, Радомишль, Малин, Народичі та Баранівка.

Серед лісових культур переважає сосна звичайна – 70%, понад 20% займає дуб звичайний та червоний, 10% - інші лісові культури. Традиційно поліський ліс доповнює модрина європейська. (Побутує думка, що на Городницькій модрині «стоїть» Венеція.) Остання дає чудовий приріст у перші роки життя – до 30 сантиметрів та понад метрові у наступні. Тоді як дуб набагато скромніший: за перші роки приріст цього майбутнього велетня не складе більше 20 сантиметрів. Однак, з модриною не все так просто, каже керівник лісового відділу ЖОУЛМГ Валентин Венгерчук.

«Модрина любить багаті і вологі ґрунти, а земля під лісом переважно піщана і найкраще підходить для сосни звичайної. До прикладу, лише 30% цьогорічних площ є багатими і умовно багатими. Тому модрину висаджують, в основному, у шаховому порядку.», - підкреслює лісівник.

У ході лісокультурної кампанії створять 3 900 гектарів нового лісу та 2 680 гектарів доповнять.

«Під час осінньої інвентаризації ми вже точно бачимо скільки «відпаду» сіянців відбулося після першого, другого та третього років садіння сіянців дерев. Площі, які мають «відпад» більше 10% заново підсаджуються або восени, або ж навесні.» - говорить Валентин Венгерчук та уточнює, що молоді деревця можуть не прижитися у лісі в силу різних природних причин, починаючи з погоди, завершуючи апетитом «сохатих», котрі полюбляють ласувати молодими насадженнями.

Переважна більшість дерев, до прикладу, у Житомирському лісгоспі, висаджується із закритою кореневою системою, у торфотаблетках. Це суттєво зменшує кількість природного «відпаду», так як корінь культури захищений.

Прес-служба ЖОУЛМГ

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі