Влада

Віце-прем’єр вважає, що гендерна рівність дає додатковий поштовх економіці країни

25 квітня 2018, 15:28

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко впевнений, що в Україні люди повинні мати рівні права незалежно від статі і рівну зарплату, гендерна рівність дає додатковий поштовх і економіці країни.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Факти» - інформує прес-служба віце-прем’єра.

«Чомусь у нас вважається, що за однакову роботу чоловік може отримувати більше. Що жінки традиційно більше повинні займатися дітьми, сім’єю. Це неправильно, несправедливо і несучасно. Сьогодні європейські країни, де створені рівні умови для чоловіків і жінок, мають додатковий приріст ВВП. В Україні 24 мільйони працездатного населення. З них вісім мільйонів чоловіків, вісім мільйонів працюючих жінок і вісім мільйонів жінок, які зайняті домогосподарством. Саме зайняті в домашньому господарстві складають той трудовий ресурс, якого не вистачає Україні. Але для них мають бути створені рівні з чоловіками умови для освіти, кар’єрного зростання і заробітку. І такі умови ми зараз створюємо», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що не менш перспективним напрямком є залучення жінок до управління в об’єднаних територіальних громадах.

«Сьогодні з 728 громад — 115 очолюють жінки. Я вважаю, що жінки часто більш відповідальні і організовані. Але головне, кожна жінка як господиня в своєму будинку і як мати прекрасно знає, яку саме роботу потрібно зробити в першу чергу, на що звернути увагу, щоб дітям було добре, щоб в будинку було тепло і чисто. Адже територіальна громада — це як сім’я. І тут жінка може проявити всі свої найкращі якості», — заявив Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні минулого року в Житомирській міській раді з’явилася депутатська група «Рівні можливості». 16 квітня на сайті міської ради оприлюднений проект рішення сесії про приєднання Житомира до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко чоловік жінка гендерна рівність  
Матеріали по темі