Слідчими слідчого відділу прокуратури Житомирської області завершене досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вимагання та одержання директором держпідприємства та його пособником неправомірної вигоди.
Про це 8 червня повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.
«Під час досудового розслідування установлено, що директор держпідприємства вимагав від приватного підприємця неправомірну вигоду на суму 140 тис грн, пообіцявши йому безперешкодно затвердити та надати висновки експертиз, необхідних для функціонування газової автозаправної станції, що в м. Новоград-Волинський. Свої послуги посадовець оцінив у декілька разів більше, у той час коли їх офіційна вартість становить близько 30 тис грн», - йдеться у повідомленні.
Першу частину неправомірної вигоди на суму 70 тис грн директор через посередника – колишнього правоохоронця – одержав наприкінці грудня минулого року. Решту суми, за його вказівкою, підприємець повинен був передати після одержання необхідних документів.
«У березні цього року після передачі другої частини неправомірної вигоди на суму 46 тис грн (посередник повернув підприємцю 24 тис грн як витрачені на проплату офіційних документів), його разом із спільником правоохоронці затримали у Житомирі, у приміщенні держпідприємства. Викрити незаконні дії посадовця вдалося завдяки злагодженій співпраці прокуратури області та співробітників відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління служби безпеки України в області», - інформує прокуратура.
Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України скеровано до Корольовського районного суду м. Житомира для розгляду по суті. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, посадовця затримали 2 березня 2018 року. За повідомленням прес-групи управління СБУ в Житомирській області, викритий на хабарі чиновник – директор ДП «Експертно-технічний центр Держпраці» Житомирської області. На сайті Житомирського ЕТЦ зазначалося, що директором цього державного підприємства є Черниш Артур Васильович. Ця інформація станом на 8 червня не змінилася.
На сайті Корольовського районного суду м.Житомира є інформація, що на 7 липня призначене судове засідання по кримінальній справі за позовом про прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, де обвинувачуваними є Черниш Артур Васильович та Ільницький Андрій Васильович.