Влада

У міській раді відповіли на петицію, в якій просять визнати котів частиною екосистеми Житомира

25 червня 2018, 09:22

Питання щодо визнання котів частиною екосистеми міста Житомира перебуває за межами компетенції управління охорони здоров’я міської ради.

Про це йдеться у відповіді заступника Житомирського міського голови Вікторії Краснопір на петицію «Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Житомира, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів».

На сайті електронних петицій Житомирської мерії є звернення, яке було стовідсотково підтримано і набрало більше 250 голосів.

Петиція Вікторії Воронкової була опублікована на сайті Житомирської міськради 17 травня 2018 року, і 22 травня отримала необхідну кількість голосів.

«В нашому місті спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замуровування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми нашого міста та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику м. Києва, м. Львова, м. Одеси, м. Варшави та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації - знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Визнання котів частиною екосистеми потрібно, перш за все, людям. Коти в містах жили та будуть жити, питання тільки в нашому до них відношенні. Якщо ми видалимо з величезної екосистеми котів, буде популяційний вибух серед гризунів, зміна поведінки вуличних псів. В холодну пору року вуличні коти гріються в підвалах і горищах. Але часто через це гинуть, тому що люди нерідко замуровують там тварин. Щоб вуличні коти були в безпеці, а також могли спокійно пережити холоди, пропонуємо оголосити їх частиною екосистеми м. Житомира і, як наслідок, надати відповідний захист. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок. Для цього потрібно відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями м. Житомира - повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до повноважень. Житомиру – бути гуманним до тварин містом!», - йдеться у тексті петиції.

«Розглянувши електронну петицію щодо визнання котів частиною екосистеми міста Житомира, дозволу їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування, повідомляємо наступне. Рішенням Житомирської міської ради від 15.12.2016 № 459 створено комунальне підприємство «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради.

Відповідно до статуту, основними напрямами діяльності підприємства є:

- відлов безпритульних тварин, проведення стерилізації та відпуск до місця відлову під опіку волонтерів;

- підбір трупів загиблих безпритульних тварин;

- облік, реєстрація, ідентифікація безпритульних та домашніх тварин;

- тимчасове утримання опікунських тварин;

- надання повного спектру ветеринарних послуг, тощо.

Комунальне підприємство «Центр захисту тварин» виконує заходи щодо належного поводження з безпритульними тваринами (відлов, стерилізація, евтаназія, підбір загиблих тварин, вакцинація від сказу тощо) відповідно до програми «Житомир – дружнє місто до тварин» на 2018-2020 роки. Протягом 2017 року підприємством стерилізовано 264 кішки, за 5 місяців 2018 року – 99 кішок. Питання щодо визнання котів частиною екосистеми міста Житомира, дозволу їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування, перебуває за межами компетенції управління охорони здоров’я міської ради. Оскільки розробником Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомир є управління комунального господарства міської ради, Вашу петицію направлено до даного управління для розгляду та вивчення по суті», - йдеться у відповіді на петицію.

Переглянути фоторепортаж з котами, які живуть на вулицях Житомира можна тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Краснопір петиція коти  
Матеріали по темі