Як виготовляють новий папір із макулатури та які технології використовує велике промислове виробництво продемонстрували молодому винахіднику із Закарпаття Валентину Фречку на Житомирському картонному комбінаті. Технічний директор підприємства Олексій Ковтанюк показав юнакові повний цикл виробництва та провів екскурсію виробничими цехами. Валентин Фречка – школяр із Закарпаття, який винайшов технологію виготовлення паперу з опалого листя. Разом зі своєю науковою роботою юнак взяв участь у багатьох національних та закордонних конкурсах: здобув золоту нагороду та Гран-прі на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології «Golden climate» та переміг на олімпіаді в США. Там він виборов золоту медаль Genius Olympiad 2018.
«Якщо порівняти виробництво, яке я бачив сьогодні, з виробництвом, яке пропоную я, то воно докорінно відрізняється, адже тут використовують макулатуру. А макулатура – це вже готова целюлоза. В моїй роботі є етапи отримання цієї целюлози, технологічна лінія. І безпосередньо як її вже модифікувати в папір різної щільності. Взагалі до цього проекту я дійшов близько півтора роки тому. Ми з моєю вчителькою Ольгою Сабадош шукали теми для науково-дослідницької роботи. Попрацювавши доволі тривалий час, зупинились на цьому проекті, який розвинули до рівня наукової роботи. І після цього, коли люди почали цікавитись наскільки це може бути вигідно, продуктивно, екологічно безпечно та цікаво для інвесторів, ми почали готувати бізнес частину цього проекту», - розповідає молодий винахідник Валентин Фречка.
Зараз юнак готується до вступу у вищий навчальний заклад, але продовжить працювати над проектом.
«Хто буде цей проект використовувати – наразі під знаком питання. Безперечно я працюватиму над реалізацією цього проекту, адже за експертів, протягом п’яти років він може в чомусь «перестрибнути» традиційне виробництво», - каже Валентин.
На картонному комбінаті кажуть: готові підтримати молодого винахідника та допомогти йому реалізувати та вдосконалити його науковий проект.
«Наші принципи - це гнучкість насамперед. Саме завдяки гнучкості і прагненню до модернізації, ми сьогодні на тридцяти ринках планети. Для нас дуже цікаві досвід і прагнення Валентина У нас завжди є місце для таких кадрів, для професіоналів, для тих, хто шукає, для прогресивних молодих людей. Ми завжди відкриті, ми знаємо, що Валентин збирається організовувати старт-ап на базі своїх досліджень. Ми хочемо надати йому майданчик для подальших досліджень. Це буде корисно йому, це може бути корисно нам і це точно буде корисно країні. Тому завжди «ласкаво просимо», - каже перший заступник генерального директора ЖКК Сергій Рутковский.