Здоров'я

Житомирська область отримала ще майже 19 млн грн медичної субвенції та 2,5 млн грн на програму «Доступні ліки»

16 листопада 2018, 10:36

Кабінет Міністрів перерозподілив 868,72 млн грн з нерозподілених видатків медичної субвенції на програму «Доступні ліки», на медичну субвенцію місцевим бюджетам та лікування громадян за кордоном.

Про це 14 листопада повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Міністерство охорони здоров’я ініціювало і Кабінет Міністрів підтримав перерозподіл 868,72 млн грн з нерозподілених видатків субвенцій. Відповідне розпорядження ухвалили 14 листопада 2018 року на засіданні Уряду. Уряд перерозподілив 753,6 млн грн з нерозподілених видатків медичної субвенції. З них 188,4 млн грн – на медичне обслуговування внутрішньо переміщених громадян. Решти цих грошей піде за такими пріоритетами: погашення заборгованості заробітних плат медикам; додаткове фінансування бюджетної програми лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу; забезпечення потреб пацієнтів, яким необхідні препарати інсуліну. Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади», - йдеться у повідомленні.

Відповідно до розподілу, затвердженого розпорядженням КМУ, Житомирська область отримала 18 млн 874,8 тис. грн медичної субвенції, з яких 898,5 тис. грн – на медичне обслуговування переселенців.

На програму «Доступні ліки» Уряд перерозподілив 78,6 млн грн з нерозподілених видатків субвенції. Такий перерозподіл запропонувало МОЗ України, щоби уникнути в поточному році потенційних ризиків, пов’язаних з недофінансуванням програми і, як наслідок цього, можливості зупинки відпуску препаратів пацієнтам та виникнення заборгованості перед аптечними закладами.

«Нині за програмою «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 – безоплатно. Кількість аптек, де можна отримати ліки за рецептом від лікаря, наразі становить 7 937 аптек. Це кожен третій аптечний заклад в Україні. З початку 2018 року пацієнти отримали ліки за майже 14 млн рецептів на суму понад 700 млн грн», - інформує МОЗ.

Обласний бюджет Житомирської області отримає додатково за програмою «Доступні ліки» 2 млн 500 тис. грн.

На програму «Лікування громадян України за кордоном» Уряд перерозподілив з субвенцій 36,5 млн грн, що дозволяє направити на лікування за кордоном ще 13 важко хворих українців, які зараз перебувають на обліку програми. Загалом цього року на лікування за кордон вже було направлено 206 пацієнтів на загальну суму близько 580 млн грн.

Нагадаємо, 7 листопада Уряд підтримав перерозподіл 1,5 млрд грн з резерву держбюджету та інших програм МОЗ на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам: загальний обсяг додаткової субвенції для Житомирської області становить 47 млн 842,8 тис. грн. Влада Житомира очікувала отримати з цієї субвенції суму, яка дозволить на 80% вирішити питання із зарплатами медичних працівників до кінця року.

Як повідомляв Житомир.info, в інтерв’ю на початку листопада 2018 року заступниця мера Світлана Ольшанська говорила, що на зарплати медичним працівникам Житомира не вистачає 17,3 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ бюджет субвенція зарплата медик  
Матеріали по темі