Місто

Влада оприлюднила проект регуляторного акту про запровадження в Житомирі єдиного квитка

22 November 2018, 13:25

Управлінням транспорту і зв'язку міської ради розроблений проект регуляторного акту «Про запровадження єдиного квитка в місті Житомирі».

Про це 21 листопада повідомляє сайт міськради.

«Метою проекту регуляторного акту є забезпечення зручності, уніфікації технологій та способів оплати проїзду пасажирів та багажу в міському пасажирському транспорті, мінімізація готівкових коштів у транспортних засобах перевізників та витрат на їх інкасацію, забезпечення переходу населення на розрахунки з використанням транспортних та платіжних карток, а також створення додаткових зручностей при розрахунках за отримані послуги, запровадження повного, адресного надання та обліку перевезення пільгових категорій громадян, та відповідного відшкодування», - йдеться у повідомленні.

Проект регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу, звіт про базове відстеження розміщені на офіційному сайті Житомирської міської ради в розділі «Регуляторна діяльність».

Шляхи вирішення проблем, пов'язаних з наданням транспортних послуг населенню, наведені в аналізі регуляторного впливу:

● створити загальну АСООП (автоматизована система обліку оплати проїзду) в міському пасажирському транспорті у наземному транспорті. Шляхом впровадження нових технічних засобів автоматизованої системи, модернізації та дооснащення всіх існуючих елементів АСОП прийти до створення на базі Оператора (КП «Житомиртранс»), що має загальний процесинговий центр з обробки даних, управління, розрахунків, формування фінансової звітності, електронного квитка та системи його продажу і поповнення, єдиного центру управління розрахунками за транспортні послуги для об'єднання в єдину загальноміську систему оплати проїзду та контролю їх надання.

● створити Диспетчерський пункт для збору, збереження, аналізу даних про місцезнаходження громадського транспорту, в т.ч. в режимі реального часу, що дозволить покращити рішення, щодо зміни та вдосконалення транспортної мережі, контролю надання транспортних послуг, що приймаються організатором перевезень. Зокрема це покращить умови використання транспорту та планування поїздок самими пасажирами;

● забезпечити ефективне здійснення контролю за оплатою проїзду пасажирами, особливо в умовах стимулювання безготівкових платежів без участі персоналу по збору виручки в салоні транспортних засобів.

Вирішення зазначених проблем потребує комплексного системного підходу. Відповідно, для реалізації стратегічної цілі, яка полягає у створенні сучасної моделі функціонування міського пасажирського транспорту, орієнтованої на світові принципи і стандарти, її необхідно розглядати як сукупність наступних взаємопов'язаних локальних цілей:

● удосконалення системи організації дорожнього руху;

● оптимізація маршрутної системи міста;

● створення інформаційно-аналітичної бази даних транспортної системи;

● створення АСООП у міському пасажирському транспорті загального користування;

● забезпечення постійного моніторингу рівня вартості проїзду у міському транспорті та чинників, що впливають на цей рівень;

● створення компенсаційної політики з перевезення пільгової категорії населення міста ;

● забезпечення прозорості та прогнозованості тарифів на проїзд на міському транспорті;

● забезпечення балансу між платоспроможним попитом та рівнем вартості проїзду у міському транспорті;

● забезпечення стабільності економічних умов функціонування перевізників на ринку міських пасажирських перевезень;

● забезпечення необхідного обсягу інвестицій у рухомий склад, виробничу базу та сучасну технологію на ринку міських пасажирських перевезень.

Зазначається, що станом на 01.11.2018 у місті виконують пасажирські перевезення 10 підприємств, з них одне комунальне підприємство – «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради і 9 – приватної форми власності. З 10 підприємств 6 є малими і 4 середніми. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта становитимуть 1 млн 85 тис. 6,20 грн.

За розрахунками розробників регуляторного акту, витрати, які виникнуть в наслідок його провадження будуть у 4 суб’єктів господарювання, які представляють середній бізнес: за рік вони становитимуть 271 тис. 251,55 грн на кожного.

vitr-transp

«Зауваження та пропозиції до цього проекту регуляторного акту можна надсилати до 24.12.2018 року за адресою: м. Житомир майдан імені С.П. Корольова, 4/2, управління транспорту і зв'язку Житомирської міської ради, тел. (0412) 48-11-99, е-mail: utz@zt-rada.gov.ua. Також за вказаною адресою є можливість ознайомитись з додатками до проекту регуляторного акту», - інформує міська влада.

Нагадаємо, 1 листопада директор комунального підприємства «Житомиртранспорт» Іван Фурлет публічно звинуватив нового керівника трамвайно-тролейбусного управління Євгенія Демчика у блокуванні закупівлі додаткових валідаторів для запровадження «Картки житомирянина», а той у відповідь виклав своє бачення ситуації і нагадав про кримінальне провадження щодо закупівлі валідаторів. Конфлікт двох керівників прокоментував мер Сергій Сухомлин, зауваживши, що міська влада не збирається відмовлятися від впровадження е-квитка і якщо новий керівник ТТУ не готовий до його впровадження, то будуть приймати «кардинальне рішення».

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2017 року у програмі «Тема дня» директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет пояснював, що найголовнішою перевагою запровадження в Житомирі електронних квитків на проїзд у міському транспорті є безготівкова оплата, а пільговим категоріям громадян більше не доведеться доводити, що пред’явлене ними посвідчення є дійсним. Крім того, єдиний е-квиток забезпечить можливість безкоштовної пересадки у міському громадському транспорті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт квиток ТТУ маршрутка  
Матеріали по темі