Після недавньої відлиги, а потім морозу житомирські вулиці та прибудинкові подвір’я подекуди перетворилися на ковзанку. Крига скувала й території біля торговельних та розважальних закладів, тож водії скаржаться на слизькі парковки біля таких об’єктів.
Зокрема, 19 грудня в редакцію Житомир.info звернувся житомирянин, запитуючи, хто має прибирати від снігу та посипати спеціальними протиожеледними сумішами паркувальні місця біля ТРЦ «Глобал UA».
Куди звертатися, якщо парковка біля торговельного закладу схожа на каток, Житомир.info запитав у заступника начальника КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир» Наталії Павлюк.
«Ми контролюємо лише міську територію, тобто ту, яка не є у приватній власності. Якщо, скажімо, перед входом у магазин неприбраний та непосипаний тротуар, ми можемо вплинути на суб’єкта господарювання, склавши протокол та надавши припис. Якщо підприємець неналежним чином утримує прилеглу до магазину територію, це враховується та може впливати на рішення виконкому міської ради, якщо йтиметься про надання дозволу торгівлі цьому підприємцю чи про графік роботи закладу. Але якщо мова йде про приватну територію, тут дієвим може бути лише вплив громадськості – люди мають звертатися до власника закладу», – пояснила Наталія Павлюк.
Однак, зазначає заступник начальника інспекції з благоустрою, про нерукотворну ковзанку житомиряни можуть повідомити на «гарячу лінію» міської ради.
«Людина не може точно знати, кому належить та чи інша територія. Тому в будь-якому випадку містяни можуть телефонувати на «гарячу лінію» Житомирської міськради. Далі йде розподіл – визначається, яке комунальне підприємство може вирішити це питання», – сказала Наталія Павлюк.
Телефон «гарячої лінії» вказаний на офіційному сайті
Житомирської міської ради: (0412) 48-12-12.
Як повідомляв Житомир.info, 10 грудня 2018 року заступник начальника КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир» Наталія Павлюк розповідала, що за тиждень у Житомирі інспекція з благоустрою склала 115 приписів через неприбраний сніг та непосипані тротуари.