Суспільство

До уваги жителів Житомирської області: з нового року розмір допомоги по безробіттю зріс на 190 грн

8 січня 2019, 10:08

Починаючи з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні зріс на 190 грн для застрахованих осіб і на 66 грн для незастрахованих.

Про це 3 січня повідомив сайт Житомирського обласного центру зайнятості.

«Починаючи з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні становить: для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати – 1630 грн (у 2018 році було 1440 грн), а для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – 610 грн (було 544 грн)», - інформує Центр зайнятості і додає: мінімальні розміри допомоги по безробіттю підвищені рішенням правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ще у вересні 2018 року.

За даними сайту, право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають:

  • застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • без урахування страхового стажу – застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації людини як безробітної, мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад – за прогул);
  • молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової або альтернативної служби;
  • внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 7684 гривень.

«Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів. Молоді люди, які закінчили загальноосвітню школу, професійно-технічний або вищий навчальний заклад, звільнилися зі строкової служби та шукають роботу вперше, а також внутрішньо переміщені особи, які не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості, можуть отримувати допомогу не більше 180 календарних днів», - інформує сайт ОЦЗ.

Нагадаємо, у 2019 році житомирським безробітним пропонуватимуть прибирати могили, водити незрячих та роздавати буклети, на що з бюджету збираються спрямувати 360 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, на кінець вересня 2018 року в Житомирській області було зареєстровано 14055 безробітних, або менше 2% населення працездатного віку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: безробіття робота допомога  
Матеріали по темі