У Житомирській області поліція розслідує шахрайство з оформленням кредитів на 150 тисяч гривень.
Про це повідомили в прес-службі ГУНП в Житомирській області.
«Майже півсотні кредитів на 150 тис. грн оформив на жительку Чернігівщини її знайомий з Житомирської області. Копії особистих документів жінка віддала йому ще позаминулого року, сподіваючись на допомогу в працевлаштуванні. Натомість, за два роки у неї з’явились значні боргові зобов’язання. Обставини з’ясовує слідство», - йдеться у повідомленні.
21 січня до Новоград-Волинського відділу поліції звернулась 31-річна жителька Чернігівщини із заявою про ошуканство. Правоохоронцям жінка розповіла, як після свого повернення з-за кордону дізналась шокуючу новину про боргові зобов’язання перед різними фінансовими установами і спілками на 150 тисяч гривень. Причому, до оформлення жодного з цих кредитів, за її словами, заявниця не мала стосунку. Втім, жінка поділилась власними підозрами з цього приводу з правоохоронцями.
Заявниця розповіла, що у 2017-му році, будучи прихожанкою одного з храмів на Чернігівщині, вона познайомилась із жителем Житомирської області, який також відвідував культову споруду. Чоловік пообіцяв допомогти із працевлаштуванням у столиці. Для цього взяв у жінки копії її особистих документів. Якийсь час вона підтримувала з ним зв'язок, і той продовжував годувати її обіцянками. Потім заявниця поїхала на заробітки за кордон, а її рідних почали турбувати колектори з різних фінансових установ з вимогами сплати кредитних зобов’язань.
«Попередньо відомо, що надмірною довірливістю жінки скористався 39-річний житель Баранівського району. За наявними відомостями, від імені заявниці він подав близько 200 запитів до офіційних фінансових установ і кредитних спілок про можливість оформлення кредитів. У 48 випадках отримав позитивні відповіді і, скориставшись копіями чужих документів, взяв позику загалом у 150 тисяч гривень. За словами жінки, два кредити уже нібито погашені ним самим», - розповів начальник Новоград-Волинського відділу поліції Юрій Кононенко.
Нині за фактом шахрайства (ст.190 ККУ) поліція розпочала кримінальне провадження, у рамках якого водночас з’ясовуються й інші обставини, у т.ч. як стало можливим оформлення кредитних договорів без особистої участі позичальника та лише за копіями її документів, наданих іншою особою. Нині правоохоронці встановлюють місцеперебування підозрюваного заявницею в ошуканстві.
Разом з тим поліцейські звертаються до громадян із наполегливим застереженням.
«Не довіряйте незнайомим і малознайомим людям, особливо у справах, що стосуються фінансових питань. Нікому не передавайте ні власні документи, ні їх копії. Вашими необачністю і довірливістю можуть скористатися шахраї», - закликають правоохоронці.
Як повідомляв Житомир.info, в січні 2019 року в Житомирі затримали шахрая-гастролера з Луганська, який діяв за схемою «ваш син у поліції», а здобуті кошти витрачав на непідконтрольній Україні території.