Житомирська міська рада збирається затвердити Програму забезпечення виконання рішень судів на 2019-2020 роки.
Відповідний проект рішення сесії 31 січня оприлюднений на сайті міськради.
Юридичний департамент Житомирської міської ради розробив програму «з метою виконання судових рішень по справах, стороною у яких є Житомирська міська рада та виконавчі органи міської ради». Фінансові ресурси для забезпечення виконання програми – 900 тис. грн з міського бюджету: 500 тис. грн – на 2019 рік, 400 тис. грн – на 2020 рік.
«На даний час діє міська цільова програма «Ефективна влада. Конкурентне місто» на 2018-2020 роки, за якою передбачено забезпечення претензійно-позовної роботи Житомирської міської ради та її виконавчих органів. Програмою передбачено коштив сумі 530 тис.грн. на 2019 рік, які включають суми судового збору за подання позовів, апеляційних та касаційних скарг тощо. Кошторис видатків передбачає кошти на добровільне виконання рішень судів в сумі 18730,00 грн. на 2019 рік. Рішенням господарського суду Житомирської області від 22.08.2018 року, залишеним в силі постановою Північно-Західного апеляційного господарського суду від 12 грудня 2018 року, вирішено задовольнити позов Кучера Р.В. до виконавчого комітету Житомирської міської ради та стягнути 490874,00 грн. майнової шкоди та 7363,11 грн. судового збору. Наказ господарського суду Житомирської області подано на виконання до органів Державного казначейства. В зв’язку з тим, що кошти в сумі 490874,00 грн. не передбачені кошторисом видатків на забезпечення претензійно-позовної роботи на 2019 рік, а також відсутністю окремої програми забезпечення виконання рішень судів, органами казначейської служби не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника – виконавчого комітету Житомирської міської ради (крім захищених видатків)», - пояснюють розробники програми.
Заблокованою виявилася оплата за рахунками, відкритими в органах казначейства, в тому числі:
- виконання проектів бюджету участі;
- оплата послуг зв’язку та за користування мережею Інтернет;
- придбання канцелярських виробів та інших витратних товарів для повсякденної діяльності;
- обслуговування комп’ютерної техніки (заправка картриджів та поточний ремонт);
- відправлення кореспонденції за відсутності конвертів та марок.
«Таким чином, виникла ситуація, коли виконавчі органи Житомирської міської ради не мають практичної можливості виконувати покладені на них повноваження. Рішення міської ради «Про затвердження Програми забезпечення виконання рішень судів на 2019-2020 роки» розроблено з метою виконання рішень судів та недопущення блокування рахунків боржника», - зазначає юрдепартамент.
Нагадаємо, наприкінці 2018 року підприємець Роман Кучер виграв суд проти міськвиконкому:
Господарський суд Житомирської області задовольнив його позов і ухвалив
стягнути з виконавчого комітету Житомирської міської ради на його
користь 490 тис. 874 грн майнової шкоди та 7 тис. 363,11 грн судового
збору. Зараз касаційну скаргу на це рішення розглядає Касаційний
господарський суд Верховного Суду.
Голова бюджетної комісії, керівник фракції Блоку Петра Порошенка в Житомирській міській раді Юрій
Мойсеєв побачив в рішеннях судів щодо знесеного МАФу біля центрального
стадіону
ознаки корупції та назвав підприємця Романа Кучера «шахраєм».
Як повідомляв Житомир.info, вранці 15 лютого 2016 року інспекція з благоустрою хотіла демонтувати МАФ на Старому бульварі, біля входу в Центральний стадіон. Власник Роман Кучер стверджував, що дії міської влади є незаконними, але в результаті підприємець підписав припис, де зобов'язався протягом тижня демонтувати МАФ самостійно, втім згодом Кучер подав на міську владу до суду. Однак, 19 лютого 2016 року після позачергового засідання виконавчого комітету скандальний об'єкт почали демонтувати і 20 лютого завершили демонтаж МАФу, який працював там більше 10 років.