Події

У Житомирській області священики, які перейшли до ПЦУ, повідомляють про тиск та погрози: прокуратура почала розслідування

12 February 2019, 17:23

На священиків, які перейшли до ПЦУ, чиниться тиск з боку представників УПЦ Московського патріархату. Їм надходять листи та смс-повідомлення з погрозами.

Про це 11 лютого повідомили в прес-службі Житомирської єпархії Православної Церкви України.

«У Житомирській області до Української Церкви приєднуються як парафії, так і духовенство Московського Патріархату. Проте єднання православних українців не підтримує Російська Церква та всіляко намагається чинити перешкоди єдності українського православ’я. На священиків, які перейшли в Православну Церкву України, чиниться тиск ієрархом Російської Церкви в Україні митрополитом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном. Він розсилає духовенству смс-повідомлення з погрозами та закликами до покаяння. Також митрополит Віссаріон попереджає, що в громади, які перейшли від нього, будуть прибувати російські священики та люди, які «можуть допомогти покаятись». Також Овруцька єпархія Російської Церкви проводить агітацію на парафіях, розповсюджуючи листівки провокативного змісту про заборону священика та покаяння всіх, хто перейшов до ПЦУ», - розповіли в єпархії.

За інформацією прес-служби Житомирської єпархії ПЦУ, про такі дії митрополита РПЦ секретарю Житомирської єпархії протоієрею Павлу Ядчишину повідомив ієрей Владислав Сєнік, котрий нещодавно перейшов до ПЦУ з РПЦ. Зокрема, від діяльності митрополита Віссаріона уже постраждали смт Гранітне, с. Маклаївка, с. Федорівка Малинського району. Такий же тиск чиниться і в інших районах Житомирської області.

Житомирська єпархія ПЦУ заявляє, що всі переходи парафій та священослужителів відбуваються згідно чинного законодавства України та канонів Православної Церкви, тому будь-які залякування і погрози є неприпустимими і такими, що суперечать основам Христової віри. В Житомирській єпархії ПЦУ звернулись до відповідних органів з проханням не допустити різного роду провокацій, а винних осіб за ці дії притягнути до відповідальності.12 лютого прес-служба прокуратури Житомирської області повідомила про те, що розпочала розслідування за фактом вчинення тиску на священиків Православної Церкви України.



Фото прес-служби Житомирської єпархії

«У понеділок, 11 лютого 2019 року, Житомирська місцева прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань). Як встановлено із публікацій у засобах масової інформації, священикам, які перейшли до Православної Церкви України, від представників УПЦ Московського патріархату надходять смс-повідомлення із погрозами та закликами до покаяння тощо. Таким чином, порушується право громадян на віросповідання, що є недопустимим», - повідомили в прокуратурі.

Наразі у кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії, перевіряються оприлюднені у пресі факти, встановлюється безпосередня причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення. Досудове розслідування проводить Житомирський місцевий відділ поліції ГУНП в області, місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво.

За даними прес-служби Житомирської ОДА, станом на 12 лютого до ПЦУ вже приєднались 26 парафій в області.

Як повідомляв Житомир.info, 31 січня 2019 року, напередодні офіційно оголошених зборів релігійної громади села Сінгури Житомирського району священики УПЦ Московського патріархату екстрено зібрали людей, які засвідчили свою вірність УПЦ МП. 2 лютого секретар управління Житомирської єпархії Православної Церкви України Павло Ядчишин повідомив, що релігійна громада Сінгурів таки перейшла до Православної Церкви України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПЦУ церква прокуратура священик єпархія  
Матеріали по темі